Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kaleseramik UNICERA’da

Kaleseramik, dünya seramik sektörünün yakından takip ettiği UNICERA Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda yerini aldı.

yapi.com.tr
Kaleseramik UNICERA’da

Avrupa’nın 5’inci, dünyanın 17’nci büyük seramik karo üreticisi konumundaki Kaleseramik; 2-6 Kasım tarihlerinde CNR Expo Yeşilköy’de düzenlenen UNICERA İstanbul Seramik Banyo Mutfak Fuarı’na katılıyor. Kaleseramik, UNICERA’da prestijli markaları Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale Banyo, Edilcuoghi Edilgres ve ürünü Kalesinterflex’ten doğan yeni ürün grubu T-ONE by Kale’nin yenilikçi ürün, tasarım, malzeme ve teknolojilerini sergiliyor. Kaleseramik ayrıca, standında oluşturduğu “İyi Bak Dünyana” alanında ilham veren, toplumsal fayda ve sosyal etki yaratan projelerini paylaşıyor.

#İyiBakDünyana hareketi ile UNICERA’da farkındalık yaratacağız
Demirden | ilio ve Kaleseramik Konsept ve Görsel Tasarım Ekibi’nin ortak çalışması ile hazırlanan stantta Kaleseramik, Kale Grubu’nun daha iyi yaşamın inşası için başlattığı “İyi Bak Dünyana” hareketi çerçevesinde, katılımcılarına etkileşimi yüksek ve ilham veren özel bir konsept ile deneyim sunuyor.

Stant tasarımında “İyi Bak Dünyana” hareketi çerçevesinde bu yıl “sürdürülebilirliği” odağına alan bir tema kurguladıklarını ve standın yapımında kullanılan malzemelerin dahi yüzde 91’inin geri dönüştürebilir malzemeler seçildiğini belirten Altuğ Akbaş, şunları söyledi:

“Hayata değer katan projelerimiz, kapsayıcı ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için başlattığımız yeni iş modellerimiz ve sosyal faydaya odaklanan girişimlerimiz ile farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz.

İnsanların ‘iyi yaşam’ beklentilerinin neresinde olduğumuzu ve buna nasıl katkı sağladığımızı, onlara ilham verip, herkese kendinden başlayarak toplumda nasıl bir etki yaratabileceklerini göstermek istiyoruz.”

AKM’nin kalbi ‘Kırmızı Küre’nin yolcuğu UNICERA’da
“Biz, kurulduğumuz günden bu yana yalnızca üretimi değil; ürettiğimiz değerleri toplumla paylaşarak gelişmeyi hedefliyoruz. Mekanlara, yaşam alanlarına dokunduğumuz gibi hayatlara, hatta geleceğimize de dokunuyoruz. Çünkü kendimizi büyük bir topluluğun parçası olarak görüyoruz. Bu kapsamda fuar alanımızda da “İyi Bak Dünyana” mesajımızı içselleştiriyoruz. İlham veren, toplumsal fayda ve sosyal etki yaratan projelerimizi bu alanda katılımcılara deneyim yaşama fırsatı sunacağız.

Kadın emeği ve istihdamının, geçmişten geleceğe köprü oluşturan değerlerimizin en güzel örneği olan ‘Nevruz Köyü Kadınları’ projemiz ile onların cesareti, çalışkanlıklarıyla ürettikleri el emeği göz nuru ürünleri katılımcılara ilham verecek.

Bir tarafta sanat ve tasarım dünyasının yanı sıra sosyal girişimcileri için de buluşturan, geliştiren, paylaşımı teşvik eden bir çatı olmasını hedefleyerek kurduğumuz Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’ni, diğer tarafta kadın istihdamına ve girişimine destek amacıyla kurduğumuz Atölye Kale’yi ve bu platformun en önemli başarısı olan AKM’nin kalbindeki ‘Kırmızı Küre’nin bilinmeyenlerini ve kadın girişimcilerle yaptığımız iş birliklerimizden doğan en özel ürünlerimizi paylaşıyoruz.”