Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kalıcı Konutlar Cazibe Merkezi Haline Geliyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi, Camili ve Karaman kalıcı konut alanlarını birbirine ve Adapazarı merkezine bağlayan yolun çevresini dinlenme v

Zamanb>Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi, Camili ve Karaman kalıcı konut alanlarını birbirine ve Adapazarı merkezine bağlayan yolun çevresini dinlenme ve eğlence merkezi olarak planladı. Yeşili bol arazide, piknik, spor alanları, restoran ve kafeteryalar yer alacak.

Sakarya’da kalıcı konutların yapıldığı yeni yerleşim birimleri olan Camili ve Karaman arasındaki arazi ile buradan Adapazarı’na bağlantıyı sağlayacak olan yol çevresini dinlenme ve eğlence merkezi olarak planlandı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin son toplantısında bu iki yerleşim birimi arasında kalan yerin ve planlanan bağlantı yolunun bu şekilde değerlendirilerek kalıcı konutların cazibe merkezi haline getirilmesi hedeflendi.

Büyükşehir Belediyesi İmar İşleri Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve mecliste kabul edilen projeye göre; Çark Deresi kenarında Camili ve Karaman kalıcı konutlarını birbirine bağlayacak yola kadar, yeşil alandan oluşan bir koruma bandı, dere kenarında oturma grupları ile tek katlı binalardan oluşacak dinlenme, eğlence, piknik, spor alanları, restoran ve kafeteryalar yer alacak. Ayrıca yol boyunca Karaman ve Camili arasındaki bağlantı yolunun tek katlı ve boyu 6,5 metreyi aşmayacak şekilde, parselin yüzde 20’lik bölümlerine ticaret alanları yapılabilecek.

Karaman ve Camili bölgesindeki kalıcı konutlara çok yakın bir yer olan Korucuk bölgesinde de Sakarya Büyükşehir Belediyesi konut üretim alanları oluşturdu. Belediyenin, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile müştereken Korucuk’ta yaptıracağı konutların da bölgenin cazibesini artıracağı düşünülüyor. Yeşil alanı bol bu yerin, kalıcı konutlarla birleşerek örnek bir yerleşim merkezi olması bekleniyor. Kalıcı konutlar gibi 3 katı geçmeyecek Korucuk’ta öncelikle 800 kadar konut inşa edilecek.

Bu arada Camili ve Karaman bölgesindeki kalıcı konutlara taşınanların sayısında her geçen gün artış yaşandığı belirtildi. Konutlarda doğalgaz sorununun büyük ölçüde halledilmesiyle yeni yerleşim birimine olan rağbetin arttığı kaydedildi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yeni Yerleşim Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre 4 bin 252 konutun bulunduğu Karaman kalıcı konutlarındaki nüfus 13 bini geçti. Camili’de biten ve teslim edilen 2 bin 572 konutta ise toplam 6 bin kişinin oturduğu belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kalici-konutlar-cazibe-merkezi-haline-geliyor_3805.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!