Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kalıcı Konutların Yol Problemini Hükümet Çözecek

Deprem bölgesinde kalıcı konutların dış kredi ile gerçekleştirilecek bağlantı yollarına ödenek bulunabilmesi için projeler, Karayolları Genel Müdür

Zamanb>Deprem bölgesinde kalıcı konutların dış kredi ile gerçekleştirilecek bağlantı yollarına ödenek bulunabilmesi için projeler, Karayolları Genel Müdürlüğü’nden alınarak Başbakanlık Proje Birimi’ne devrediliyor.

Edinilen bilgiye göre, deprem bölgesinde dış kredi ile gerçekleştirilmesi gereken bağlantı yolları projelerine, bu sene tahsis yapılamadı.

Kalıcı konutların yol sorunu çözümü kapsamında bunlara ödenek bulmak için harekete geçirilirken, Başbakanlık Proje Birimi’nde bulunan ödeneğin kullanılması gündeme geldi. Yolların yapılabilmesi için projeler, Karayolları’ndan alınarak, Başbakanlık Proje Birimi’ne devredilecek. Bağlantı yollarının yapımı, yine Karayolları Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek, ancak finansman sorunu çözülmüş olacak.

Öte yandan, konuya ilişkin karar Yüksek Planlama Kurulu’ndan geçerek Bakanlar Kurulu’na gönderildi. Burada imzaların tamamlanmasının ardından Köşk’e gönderilen karar Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in onayını bekliyor.

Cumhurbaşkanı Sezer’in onayının ardından 146 trilyon liralık ödeneğin kalıcı konutların bağlantı yollarına aktarılması imkanı doğacak. Bilindiği gibi 55 trilyon liranın üzerindeki ödenek aktarımları, Bakanlar Kurulu kararını gerektiriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kalici-konutlarin-yol-problemini-hukumet-cozecek_5500.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!