Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kamu Birimleri Değişiyor, Değişmeye Devam Edecek

Bayındırlık ve İskan Müdürleri Toplantısı, Antalya'nın Manavgat ilçesinde başladı. Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, açılışta yaptığı konuşmada, bu yılın ilk Bayındırlık ve İskan Müdürleri Toplantısının yapıldığını, çalışmaların ve hedeflerin ele alınacağı toplantının yıl sonunda yeniden düzenleneceğini kaydetti. Bakan Demir,

yapi.com.tr / AA
Kamu Birimleri Değişiyor, Değişmeye Devam Edecek

Foto: Mustafa Taş (AA)

Bayındırlık ve İskan Müdürleri Toplantısı, Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Sueno Otel'de başladı. Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, açılışta yaptığı konuşmada, bu yılın ilk Bayındırlık ve İskan Müdürleri Toplantısının yapıldığını, çalışmaların ve hedeflerin ele alınacağı toplantının yıl sonunda yeniden düzenleneceğini kaydetti. Bakan Demir, toplantılarda, il müdürleri ve yetkili görevlilerin çalışmalarının, başarılarının, etkin, seri hizmeti nasıl yaptıklarının ve varsa aksaklıklarının değerlendirileceğini vurguladı.
    
Türkiye'de geçmişteki mimar ve mühendislik alanında yapılan hatalara değinen, bu hataların en önemlisinin ve acı sonuçlarının Marmara depremi ile alındığını ifade eden Demir, mimarlık ve mühendisliği erken teşhis ve hayat kurtaran yönüyle doktorluk mesleğine benzetti. Mimar ve mühendisliğin de doktorluk gibi acı sonuçların önlenmesinde önem taşıyan bir meslek olduğuna dikkati çeken Demir, ''Yaptıklarımız ve yapmadıklarımız nedeniyle Marmara depreminde sayıları 10 binleri bulan yapıları, resmi rakamlara göre de sayısı 17 bin dolayında olan insanımızı kaybettik. Mühendislik ve mimarlık, geçmişte bir kısım meslektaşlarımız tarafından yanlış icra edildi'' dedi.

Kendisinin de askerlik görevi sırasında kontrol mühendisliği yaptığını, çalışan tüm meslektaşlarının öyle olmasa da ''her şeyi bildiğini'' gördüğünü anlatan Demir, görevlerini iyi yapan meslektaşlarını şükranla anarken, 10-20-30 mimarın imzası olan inşaatların nasıl yanlış inşa edildiğini de bildiğini vurguladı. İnşa alanında projeden, onay ve teslime kadar olan tüm titiz ve uzun inceleme süreçlerine karşın, geçmişte yetki ve sorumlulukların gereğince yapılmaması nedeniyle depremlerde önce kamu yapılarının yıkıldığı dönemlerin yaşadığını dile getiren Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:
    
''Son 8-9 yıldır tüm alanlarda kamu adına yetki ve sorumluluk kullanan tüm birimler çok önemli değişim geçirmiştir. Geçirmeye de devam edecek. Planlama, projelendirme, yapım ve bu alanla ilgili malzeme üretimi, dolaşımı ve kullanımı ile yönetim safhalarını, dünyada artık en iyi işleten sistemi oluşturmuş durumdayız. Bu halimize rağmen hala eksikliklerimiz var. Bu eksiklikler de yapılan çalışmalarla giderilecektir.''
    
''Anadolu kanaviçe gibi işleniyor''
    
Devlet ve kamuda yakalanan büyüme ve istikrar ile dünyada yaşanan ekonomik krizin Türkiye'de aynı boyutlarda yaşanmaması, bu doğrultuda inşaat sektörünün de kalkınması ve ekonomik faaliyetlerin merkeze oturmasından dolayı gelişmenin hızla sürdüğünü dile getiren Demir, şunları söyledi:

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/kamu-birimleri-degisiyor-degismeye-devam-edecek_86088.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!