Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kamu Hastanelerini Odalar Denetlemeli

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İzmir Koordinasyon Kurulu Sekreteri Ferdan Çiftçi, Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Sedat Gülşen, Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Güniz Gacaner ve Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şube Başkanı Ergün Demir, Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi’nde çıkan, 8 kişinin ölümüne

Milliyet Gazetesi
Kamu Hastanelerini Odalar Denetlemeli

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İzmir Koordinasyon Kurulu Sekreteri Ferdan Çiftçi, Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Sedat Gülşen, Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Güniz Gacaner ve Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şube Başkanı Ergün Demir, Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi’nde çıkan, 8 kişinin ölümüne neden olan yangınla ilgili açıklama yaptı.

İşletme şartları kötü durumda

Sedat Gülşen, hastanelerin işletme şartlarının çok kötü durumda olduğunu öne sürdü, şöyle dedi: "Tesisat sistemi doğru kurulmuyor. Eleman yetersizliği nedeniyle işletilemiyor. Yangın çıkıyor, algılama sistemi alarm vermiyor. Zehirli gaz içermeyen kablolar kullanılması gerekiyor. Duman, kablolar arasında yangın kompartımanı olmadığı için 3’üncü kata kadar çıkıyor. Hastanelerin denetimini, Sağlık ve Bayındırlık bakanlıkları yapıyor. Bu süreçlere, ilgili odalar da dahil edilmeli".

http://www.yapi.com.tr/haberler/kamu-hastanelerini-odalar-denetlemeli_69391.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!