Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

''Kamu Kendini 2023 Vizyonuna Göre Ayarlamak Durumunda''

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Elazığ Şubesinin Elazığ Ticaret Borsası Toplantı Salonu'nda yapılan 16. olağan genel kuruluna katıldı. Ülkenin bugünkü durumunu kendisinin bile hayal edemeyeceğini belirten Vardan, ''Şahsen ben düşünüyorum da benim aklımın ucuna gelmeyebilirdi. Tabi belki büyürdük

yapi.com.tr / AA
''Kamu Kendini 2023 Vizyonuna Göre Ayarlamak Durumunda''

Foto: Ömer Fansa (AA)

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesinin Elazığ Ticaret Borsası Toplantı Salonu'nda yapılan 16. olağan genel kuruluna katılan MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, burada yaptığı konuşmada, Teşvik Yasası kapsamında Elazığ ile Malatya arasında fark olmamasına rağmen Elazığ'ın teşvik alamamasının sorgulanması gerektiğini kaydetti.

Vardan, bugüne kadar yapılanların oldukça önemli olduğunu ancak daha fazla ilerlemek için farklı bir şeyleri gerçekleştiriyor olunması gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

''Hala biz kendimizden teknolojik ürünleri yapıp bunları kullanıyor durumda değiliz. Hatta satıyor durumda değiliz. Bir de önümüzdeki 7 ülkeyi geçip 10. sıraya ulaşmak istiyorsak o zaman topyekun stratejik dönüşüme, zihniyet dönüşümüne ihtiyacımız var. Bu zihniyet dönüşümü her alanda. Öncelikle bu salondaki işveren, özel sektöre söylüyorum. Biz öncelikle kendimiz kendimizi değiştirmek zorundayız. İmalat tarzımızı değiştirmek durumundayız. Araştırma, geliştirmelere önem verip, bu inovasyon dediğimiz yenilikçiliği, kendi ürün sistemimizi de ortaya koyup yapmış olduğumuz imalatı farklılaştırmak zorundayız.''

Aynı zihniyetin kamu sektöründe de olması gerektiğini belirten Vardan, ''Kamu kendini 2023 vizyonuna göre ayarlamak durumunda. Yapılmıyor mu? Yapılıyor tabi ki ama hala o bürokratik yapı, eskilerden gelmiş olan yapı, belirli ataletini muhafaza ediyor. O da mutlaka aşılması lazım. Düşüncede sınır yoktur. Düşünürsün, ifade edersin uygularsın. Bunu yapabilmemiz lazım. Yani niçin olmuyor değil, yani bir şeyi çözmek için mutlaka onun düşünerek çaresini bulmak lazım. Burada bizim bürokrasi engellememeli, önümüz açılmalı'' dedi.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/kamu-kendini-2023-vizyonuna-gore-ayarlamak-durumunda_90499.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!