Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kamuda İlansız İhalelere Sınırlama

Kamu kurumlarının ilansız ihalelerine parasal sınırlama getirildi. Kamu İhale Kanunu kapsamındaki kamu kurum ve kuruluşları, ilgili ve bağlı

NTV-MSNBCKamu kurumlarının ilansız ihalelerine parasal sınırlama getirildi.

Kamu İhale Kanunu kapsamındaki kamu kurum ve kuruluşları, ilgili ve bağlı birimlerinin mal ve hizmet alımı veya yapım işleri için yaptıkları harcamalarda, bütçelerine konan yıllık toplam ödeneğin yüzde 10’unun aşılıp aşılmadığını takip edecekler. Kamu İhale Kurulu’nun konuya ilişkin tebliği bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

Tebliğde, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 22/d ve 21/f maddeleri kapsamında ilan yapılmadan, sözleşme düzenlenmeden ve bu kanunda sayılan bazı usullere tabi olmadan alım yapılabilmesine imkanı sağlandığı hatırlatıldı.
Tebliğe göre, kanun kapsamındaki kurum ve kuruluşlar, gerek 21. maddenin (f) bendi, gerekse temsil ve ağırlama faaliyetleri kapsamında yapılacak konaklama, seyahat ve iaşeye ilişkin alımlar hariç 22. maddenin (d) bendi kapsamında yapacakları harcamalarda, bütçelerine bu amaçla konulan ödeneklerin yüzde 10’u oranını Kamu İhale Kurulu’nun uygun görüşü olmadan aşamayacaklar.
Tebliğe göre, kapsam dahilindeki kurum ve kuruluşlar, ilgili veya bağlı birimlerinin 4734 sayılı kanunun 21/f ve 22/d maddeleri kapsamında yaptıkları harcamalarının, toplam ödeneklerinin yüzde 10 oranını aşıp aşmadıklarını takip edecekler.
Kurum ve kuruluşlar, ilgili veya bağlı birimlerine mal ve hizmet alımı ile yapım işleri ödeneklerinin aktarılması ile ilgili işlemleri yaparken veya bunların harcamalarını belirlerken bu durumu göz önünde bulunduracak.
Tebliğ 1 Ocak 2004 tarihinde yürürlüğe girecek ve bu tarihten itibaren 2003/10 numaralı Kamu İhale Tebliğinin konuyla ilgili 6. maddesi uygulanmayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kamuda-ilansiz-ihalelere-sinirlama_8126.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!