Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kanadalı Altıncı için Acil Kamulaştırma

Kanadalı Eldorado Gold'un alt kuruluşu Tuprag Metal'in arama faaliyetleri için İzmir'de 35 parsellik bir alan, Bakanlar Kurulu kararıyla 'acele' olarak kamulaştırılacak.

Milliyet Gazetesiürkiye'de çeşitli yerlerde altın arama ve çıkarma faaliyetlerinde bulunan ve daha önce Uşak Kışladağ'daki işletmesi, "siyanür" gerekçesiyle kapatılan Kanadalı Eldorado Gold'un alt kuruluşu Tuprag Metal'in arama faaliyetleri için İzmir'de 35 parsellik bir alan, Bakanlar Kurulu kararıyla 'acele' olarak kamulaştırılacak.

Bakanlar Kurulu'nun söz konusu kamulaştırmaya ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre, kamulaştırılacak arazi İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Efemçukuru köyünde bulunuyor.

Köyde madenin işletilmesine karşı mücadele eden Ege Çevre Platformu (EGEÇEP) Dönem Sözcüsü avukat Arif Ali Cangı, söz konusu kararın İzmirlilerin içme suyu ihtiyacını hiçe saydığını öne sürdü. Çangı, Tuprag Madencilik tarafından Efemçukuru köyünde işletilmek istenilen altın madeninin hem İzmir'in içme suyu ihtiyacının en büyük bölümünü karşılayan Tahtalı Barajı koruma alanında, hem de İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmak istenilen Çamlı Barajı'nı besleyen en büyük akarsuyun üzerinde bulunduğunu anlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kanadali-altinci-icin-acil-kamulastirma_58559.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!