Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kanal İstanbul İçin Sigorta Hazırlığı

TÜRK P&I Sigorta Genel Müdürü Ufuk Teker, Kanal İstanbul projesi için sigorta hazırlıkları yaptığını açıkladı. Kanal İstanbul’un Türk kıyılarına pozitif katkısının olacağını söyleyen Teker, projeye 50 milyon doların üzerinde teminat sağlayacaklarını belirtti.

yapi.com.tr
Kanal İstanbul İçin Sigorta Hazırlığı

TÜRK P&I Sigorta Genel Müdürü Ufuk Teker, Kanal İstanbul projesi için sigorta hazırlığında olunduğunu açıkladı. Projeninn Türk kıyılarına pozitif katkısının olacağını söyleyen Teker, “Bu yönde çok ciddi çalışmalarımız var. Denizcilik otoritesiyle de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile de en üst düzeyde bunu paylaştık. Kendileri olumlu bakıyor” açıklamasında bulundu.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Teker, sözlerine şu şekilde devam etti: “Taşıdığı yük, yükün tehlikeli olup olmaması, geminin büyüklüğüne göre çok basit çalışabilecek tarife sistemi yarattık. Geçen gemi başına birkaç yüz dolardan başlayan primlerle, 50 milyon doların üzerinde teminat sağlayacağız. Geçen geminin sigortası, teminatı olsun olmasın çalışabilecek bir sistem oluşturduk. Biz bunun altyapısını hazırladık. Kanal ortaya çıkmaya başladıktan, inşaat ilerledikten sonra da son haline getireceğiz.”

İstanbul Boğazı’ndan yılda 30 bini aşkın geminin geçtiğini ifade eden Teker, “Birkaç yüz dolardan başlayıp, 500-600 dolarları geçmeyecek prim seviyesinden kısa bir aralıkta teminat sağlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

Kanal İstanbul projesiyle İstanbul'un daha güvenli hale deleceğine dikkat çeken Teker, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ne zarar verilmeyecek şekilde tehlikeli gemilerin o taraftan yönlendirileceğini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kanal-istanbul-icin-sigorta-hazirligi_166696.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!