Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kanal İstanbul'da ÇED Belirsizliği

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından 15 Ocak'ta güzergahı açıklanan Kanal İstanbul'da Çed belirsizliği yaşanıyor

yapi.com.tr
Kanal İstanbul'da ÇED Belirsizliği

Kanal istanbul'da ÇED bilmecesi yaşanıyor. Hürriyet'in haberine göre, Kanal İstanbul'un güzergahı 15 Ocak'ta Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından açıklanmıştı. Ancak projenin ÇEd dosyası henüz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderilmedi.

Kanal İstanbul’un ÇED başvuru dosyası Çevre Bakanlığı’na ilk olarak Aralık'ta iletilmişti. Bakanlık dosyayı internet sitesine koydu. Ancak çıkan haberler üzerine Ulaştırma Bakanlığı başvurusunu geri çekti. Dosya da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın internet sitesinden kaldırıldı.

Yetkililer, "ÇED dosyası tamamlanmak üzere. Önümüzdeki hafta tüm eklentileriyle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığına göndermiş olacağız" dedi.

Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, da "ÇED başvuru dosyası hâlâ gönderilemedi. Bu Türkiye’yi etkileyebilecek bir proje olduğu için ÇED bilgilendirmesi tek bir görüşmeyle, tek bir halkın katılımı toplantısıyla yapılmamalı. İstanbul’un farklı bölgelerinde, tüm paydaşlar çağrılarak ÇED süreci tamamlanmalı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ‘ÇED’ kararını bu görüşleri harmanlayıp; teknik ve bilimsel itirazlar ışığında vermeli" açıklamasında bulundu.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/kanal-istanbulda-ced-belirsizligi_163188.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!