Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İtalyanlara Kanal İstanbul Daveti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vatikan gezisi kapsamında İtalya’nın önde gelen uluslararası şirketlerinin Üst Düzey Yöneticileri (CEO) ile görüştü.

yapi.com.tr
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İtalyanlara Kanal İstanbul Daveti

Yeni Şafak gazetesinde yer alan habere göre, Türkiye Yatırım Destek Ve Tanıtım Ajansı’nın Roma’da organize ettiği ve dünyaca ünlü firmaları Pirelli ve İtayan Uluslararası Çalışmalar Ensititüsü (ISPI) evsahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’deki yatırım ortamını anlattı.

Pirelli, Elettronica, Cementir, Ferrero, Astaldi, Salini ve Leonardo’nun da aralarında yer aldığı 20 şirketin üst düzey katılımcılarının yer aldığı toplantı; İtalya ile daha fazla iş birliği ve ticaret için yeni döneme kapı araladığı söyleniyor. Toplantıya katılan İtalyan yatırımcılar; şirketleri ve Türkiye’deki faaliyetleri hakkında da bilgiler sundu. Türkiye’de olmaktan duydukları memnuniyeti anlatan ve Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmak istediklerini belirten yatırımcılar, bu yıl Türkiye’de ihalesi yapılacak büyük projelerde yer almak istediklerini söyledi.

"Yabancı yatırımcılarının önünü Türkiye'de açtık"
Yabancı sermayenin milliyeti, ülkesi ve inancı olmadığına inandığına belirten Erdoğan, uzun süredir devam eden fikri mülkiyet hakları, üretim reform paketi gibi dinamik reform sürecinin Türkiye’yi yabancı sermaye bakımında cazip bir merkez haline dönüştürdüğünü söyledi. İtalyan yatırımcıları Türkiye’ye davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın, yatırım kararlılığı gösteren tüm firmalara yol açtığını belirtti.

"Kanal İstanbul için konsorsiyum kurun"
Türkiye’de yaklaşık bin 400 İtalyan firmasının faaliyet gösterdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu firmaların Türkiye’de toplam 3,4 milyar ABD dolarlık bir yatırımı olduğunu açıkladı. Erdoğan farklı sektörlerde, uzun yıllardır faaliyet gösteren İtalyan yatırımcılara Türkiye’ye duyduklarını güvenden dolayı teşekkürlerini sundu.

Dünyaca ünlü yapı firmaları olan Astaldi ve Salini CEO’ları daha önce Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Bolu Dağı Tüneli gibi zorlu projelerde görev almaktan gurur duyduklarını belirtti. Yatırımcıları dinleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de ve dünyadaki faaliyetlerini çok iyi bildikleri bu iki firmayı, çılgın proje Kanal İstanbul için davet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin geleceğini beraber inşa etmek konusunda konsorsiyum yapmalarını önerdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cumhurbaskani-erdogandan-italyanlara-kanal-istanbul-daveti_163030.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!