Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kanyon İnşaatı Mevzuata Uygun

Kanyon projesi ortakları bir açıklama yaparak, inşaatın imar planlarına ve mevzuata uygun olarak devam ettiğini belirtti. Eczacıbaşı İlaç Sa

NTV-MSNBC
Kanyon İnşaatı Mevzuata Uygun

b>Kanyon projesi ortakları bir açıklama yaparak, inşaatın imar planlarına ve mevzuata uygun olarak devam ettiğini belirtti.

Eczacıbaşı İlaç Sanayii ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, yüzde 50-50 ortaklıkla İstanbul Levent’te gerçekleştirilen Kanyon Projesi inşaatının, tümüyle ilgili imar planlarına ve mevzuata, alınan ruhsatlara ve ekindeki tasdikli projelere uygun inşaat alanına ve inşaat emsal alanına bağlı kalınarak devam ettiğini belirtti.

Eczacıbaşı İlaç Sanayii ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Kanyon Projesi’yle ilgili ortak bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, 1998 yılında alınan ruhsata göre, 29 bin 427 metrekare alan üzerinde yaptıkları inşaatın izninin 73 bin 506 metrekaresinin yol seviyesinin üzerinde (inşaat emsal alanı) olmak üzere, toplam 252 bin metrekare olarak tescil edildiği bildirildi.

Daha sonra onaylanan ve bir bloğun otelden konuta dönüştürülmesini de kapsayan tadilat projeleri ile bu metkarelerin altında kalınarak, inşaatın halen, 73 bin 486 metrekaresi yol seviyesinin üzerinde olmak kaydıyla toplam 250 bin 428 metrekare içinde, alınan ruhsatlara uygun biçimde ve bir metrekare bile fazlalık olmaksızın sürdürüldüğü belirtildi.
Kanyon inşaatının, yine ilgili mevzuata, alınan ruhsatlara ve ekindeki tasdikli projelere bağlı kalınarak 2005 yılı sonunda tamamlanmasının hedeflendiği ifade edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kanyon-insaati-mevzuata-uygun_21248.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!