Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kapadokya Tarihi Sınırlarına Kavuşuyor

Avrupa Birliği'nin mali katkılarıyla düzenlenen profe ile yeraltındaki binlerce kilometrelik tarihi tünellerle birbirine bağlanan Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde yerüstünde de bir platformla bir araya geliyor.

Hürriyet Gazetesi
Kapadokya Tarihi Sınırlarına Kavuşuyor

ititler döneminin "güzel atlar ülkesi" Kapadokya tarihi sınırlarına geri dönüyor. Avrupa Birliği'nin mali katkılarıyla düzenlenen proje ile yeraltındaki binlerce kilometrelik tarihi tünellerle birbirine bağlanan Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde yerüstünde de bir platformla bir araya geliyor.

“Türkiye’de Sivil Toplumun Güçlendirilmesi: Sivil Ağların, Kapasite Geliştirme Projelerinin ve Katılımcı Yerel Projelerin Desteklenmesi Programı” kapsamında, Anadolu Sürdürülebilir Kalkınma Ajansı Derneği (ASKA) ve Yeşil ve Estetik Kapadokya Çalışma Grupları Derneği (YESCAP) tarafından ortaklaşa sürdürülecek “Bozkır’dan AB’ye Adım Adım: Sivil Toplum Yürüyor” Projesi, 4 ilde uygulanmaya başlıyor.

Bu çok katmanlı proje kapsamında geniş Kapadokya’nın ve yer altı şehirlerinin tanıtımı için kampanya ve yürüyüşler düzenlenecek. Bölgedeki sivil toplum kuruluşlarından 100 üyeye STK’lara yönelik eğitimler verilecek. 25 STK yöneticisi, Ankara’da donör kuruluşlara tanışma ziyaretlerine katılacak. 4 ilin STK’larının oluşturacağı “Yer altı Şehirleri Platformu” kurulacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kapadokya-tarihi-sinirlarina-kavusuyor_51619.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!