Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Karabağlar, Dünyanın Mobilya Merkezi Olacak'

Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, Almanya'nın Hamburg Eyalet Meclisi'nden gelen bir grup milletvekilini ağırladı. Başkan Kürüm, bu görüşmede işbirliği kararı alındığını söyledi. Almanya'nın fuarcılık konusunda deneyimli olduğunu belirten Başkan Kürüm, "Karabağlar'ın, dünyanın mobilya üretim ve tasarım merkezi olmasını istiyoruz. Bu konuda

Yeni Asır Gazetesi
1 'Karabağlar, Dünyanın Mobilya Merkezi Olacak'

Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, Almanya'nın Hamburg Eyalet Meclisi'nden gelen bir grup milletvekilini ağırladı. Başkan Kürüm, bu görüşmede işbirliği kararı alındığını söyledi. Almanya'nın fuarcılık konusunda deneyimli olduğunu belirten Başkan Kürüm, "Karabağlar'ın, dünyanın mobilya üretim ve tasarım merkezi olmasını istiyoruz. Bu konuda dev adımlar atacağız. Almanlarla bu proje üzerinde ortak çalışma kararı aldık" dedi.

Alman milletvekilleri David Erkalp, Detlef  Roock, Andreas Wankum, Hamburg Türk Toplumu Yönetim Kurulu üyesi Murat Gözay ile Hamburg Festival Organizasyon Başkanı Dirk Marx'dan oluşan heyeti ağırlayan Başkan Kürüm, şu açıklamayı yaptı:

Arsamız hazır

"Mobilya alanında Karabağlar'ı dünya çapında tanınan, tasarımlarıyla sektöre yön veren bir merkez haline dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bu hedefimize paralel, öncelikle Karabağlar'da mobilya tasarım yüksekokulu ve meslek lisesi kurmayı, mobilya tasarım uzmanları yetiştirilmesini sağlamak istiyoruz. Meslek yüksekokulu için arsamız hazır. Projeye maddi destek sağlayacak hayırseverle de görüştük. Projeyi çok kısa süre içinde hayata geçereceğiz. Ardından da yılın 12 ayı açık kalacak bir fuar alanı düzenleyerek, sektörü destekleyeceğiz. Almanlarla da yurtdışı bağlantıları için işbirliği yapacağız. Alman heyetle, mobilya sektörünün temsilcilerini buluşturduk. Amacımız, Karabağlar'ı kalkındırmak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/karabaglar-dunyanin-mobilya-merkezi-olacak_69181.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • alman iş adamlarla yapılacak işler her bakımdan ülkemize faydalar sağlar. benim bu konuda 24 senelik tecrübem var. eğer bizler doğru dürüst ve disiplinli çalışkan olursak almanlar ile her konuda başarı sağlanır. karabağlar'a hayırlı olmasını dilerim. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!