Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karabağlar'ın Zemin Yapısı Araştırılacak

İzmir Karabağlar Belediyesi, kentsel dönüşüm ve gelişim projelerinin hayata geçirilmesi amacıyla Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’yle işbirliği yapacak.

Milliyet Gazetesi
Karabağlar'ın Zemin Yapısı Araştırılacak

İzmir Karabağlar Belediyesi, kentsel dönüşüm ve gelişim projelerinin hayata geçirilmesi amacıyla Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’yle işbirliği yapacak.

Başkan Sıtkı  Kürüm, ilçenin en önemli sorununun, plansız yapılaşma ve yanlış imar uygulamaları olduğunu söyledi. Kürüm, "Odayla birlikte jeolojik etüt (zemin incelemesi çalışmalarını başlatacağız. Kentsel dönüşümü, sağlıklı ve doğru  projelerle sağlayacağız" dedi.

Buca Belediyesi’nden 10 bin kişiye Nutuk

Buca Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda 10 bin kişiye Nutuk CD’si dağıtacak. Başkan Ercan Tatı, amaçlarının, Mustafa Kemal Atatürk’ün, geleceğe ışık tutan görüşlerini genç kuşaklara aktarmak olduğunu söyledi. Tatı, "Bizlere atalarımızın emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni gelecek nesillere daha sağlam temellere oturmuş biçimde aktarmak görevimiz. Bugünlere  nasıl gelindiğini unutmamamız lazım. Bu  yurdu bize canları pahasına emanet eden atalarımızın ve Büyük Önder’in 86 yıl önceki koşullarda yarattıkları mucizeler, geleceğe dönük öngörüleri Nutuk’la geleceğe  taşınacak" dedi.

Beş yıl sonrasının Bayraklı’sı planlandı

İzmir Bayraklı Belediyesi, ilçenin gelecek beş yıllık yol haritasını gösteren ‘2010-2014 Stratejik Plan Taslağı’nı hazırladı. Öncelikli hedefler; kentsel dönüşümün başlatılması, öğrenci yurdu, kültür, sanat ve kongre merkezi, tarih müzesi inşa edilmesi olarak belirlendi. Başkan Hasan Karabağ, Bayraklı’nın önünü açacak yatırımlar için ilk adımı attıklarını söyledi, şöyle dedi: "İlçemizde yaşam kalitesini artırmaya, sağlıklı imar ve şehircilik uygulamalarına  büyük önem veriyoruz. Düzenli ve çağdaş bir ilçe yaratmak istiyoruz. Önümüzdeki beş yıl içinde plandaki tüm projeleri  hayata geçirmiş olacağız."

http://www.yapi.com.tr/haberler/karabaglarin-zemin-yapisi-arastirilacak_73270.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!