Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Karadeniz'i Doldurup Üzerine...

Karadeniz’in Hırçın Dalgaları Eşliğinde Nasıl Golf Oynayacaklar?

Trabzon, Yomra Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan projeye göre 650 dönüm büyüklüğünde yapılacak dolgu alanın 300 dönümü golf sahası olarak ayrıldı.

yapi.com.tr
Karadeniz’in Hırçın Dalgaları Eşliğinde Nasıl Golf Oynayacaklar?

Trabzon, Yomra İlçe Belediyesi sahilde 650 dönüm büyüklüğünde dolgu alan yapılacağını ve sosyal donatı alanı olacak bu alanın 300 dönümünde 18 çukurlu golf sahası yapılacağını açıkladı.

Doğan Haber Ajansı’nın haberine göre, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sarıoğlu 50 milyon liraya mal olacak projenin 2018’de başlayacağını ve yeşil alan, konaklama gibi planların da olduğunu söyledi.

Yomra Belediyesi imar çalışmalarını tamamladığı proje için ilgili bakanlığa henüz başvuru yapmadı. Ancak Samsun’da dolgu alan üzerinde yapılan golf sahası için “Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) gerekli değildir” kararı verilmişti.

“Karadeniz hamsisi artık çıkmayacak”

Bianet'ten Tansu Pişkin'in haberine göre, projenin uygulamaya geçirildiği takdirde Trabzon’a etkilerini Karadeniz İsyandadır Platformu’ndan Hatice Hacısalihoğlu şöyle anlattı:

“Balıkların yumurtlama alanları Karadeniz Sahil Yolu ile zaten yok edilmişti. Deniz ekosistemi artık tamamen bozulduğu için Karadeniz hamsisi ya da başka balık da çıkmayacak. Ayrıca dolgu alanı köyleri patlatarak çıkan taşlarla yapıyorlar. Bu da binlerce ağacın ve orada yaşayan canlı türlerinin yok olması demek.

“Yomra Tarbzon’un en düz yerlerinden biri. Daha önce doldurdukları alan şu anda çok katlı binalarla doldu. Boş kalan yeri de doldurup Karadeniz’in hırçın dalgaları eşliğinde nasıl golf oynayacaklarını da bilemiyoruz.”

Karadeniz Sahil Yolu için doldurulmuştu

Trabzon’un sahil şeridi Karadeniz Sahil Yolu için tamamen dolgu alan yapılmıştı. Yomra ilçesinde yolun deniz tarafında kalan kısmında yıllar içinde çok katlı binalar yükseldi.

İlçenin doğu tarafında kalan Sancak Mahallesi içinde ise halkın da denizi görebileceği liman kısmı vardı. Başkan Sarıoğlu dolgu alanın buraya yapılacağını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karadenizin-hircin-dalgalari-esliginde-nasil-golf-oynayacaklar_162435.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!