Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Karakaş Aday Adaylığı için Başvurdu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısıyla duyuran eski Kültür Bakanı Karakaş, elinde başvurusu dosyasıyla 40 dakika boyunca bekletildi. Karakaş'a başvuru dosyasını alacak il sekreterinin kaza geçirdiği, il yöneticilerinin de kar sebebiyle trafikte kaldıkları

CNN Türk
Karakaş Aday Adaylığı için Başvurdu

Eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş, Cumhuriyet Halk Partisi'nden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısıyla duyuran eski Kültür Bakanı Karakaş, elinde başvurusu dosyasıyla 40 dakika boyunca bekletildi. Karakaş'a başvuru dosyasını alacak il sekreterinin kaza geçirdiği, il yöneticilerinin de kar sebebiyle trafikte kaldıkları söylendi.

Kameralar önünde sinirlendiğini belli etmeyen Karakaş, bir ara toplantı salonunu terk edip, başvuru dosyasını alacak bir yönetici aradı. Uzun bekleyişin ardından Ercan Karakaş'ın başvuru dosyasını İl Disiplin Kurulu Üyesi Veysel Çil teslim aldı. CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'in, genel merkezde temaslarda bulunduğu, bu sebeple Ankara'da olduğu öğrenildi.

"Karar parti yönetiminindir"

Adaylık başvurusundan önce düzenlediği basın toplantısında konuşan Ercan Karakaş, "İstanbul'da ulaşmayacağı bir tek seçmen kalmayacağını" söyledi. Makam aracı kullanmayacağını, korumalarla dolaşmayacağını söyleyen Karakaş, toplu taşıma araçlarını kullanacağını ve İstanbullularla bütünleşeceğini belirtti.

Adaylığı konusunda Genel Başkan Deniz Baykal'la ters düşmediklerini, dileyen her CHP'linin adaylık başvurusu yapabileceğini ifade eden  Karakaş, "Karar parti yönetiminindir " dedi. İstanbul değişirse Türkiye değişir görüşünü benimsediğini söyleyen Karakaş, sosyal belediyecilik anlayışını İstanbul'a kazandıracaklarını, kenti 15 yıldır yöneten siyasi anlayışın başarısız olduğunu da sözlerine ekledi.

AKP'li belediye anlayışına eleştiri

İstanbul'un başlıca sorunlarının trafikle birlikte yeşil alan ve deprem riski olduğunu söyleyen Karakaş, seçimlerden başarılı çıkarak bu sorunları çözeceklerini kaydetti. Basın mensuplarının SHP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan yolsuzlukları hatırlatması üzerine Karakaş, "Elbette sorunlarımız da oldu. Ama bakın bu son 15 yıllık AKP çizgisindeki belediyelerle mukayese ettiğimizde bunlar hiçbir şey değildir. İSKİ'nin 2006 yılında yaptığı 25 ihaleden 18 tanesinin mevzuata aykırı olduğunu, şu anda iş başında olan ihale kurulu karar altına aldı. 2007 için de bu geçerli. Bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki bütün işler açık bir şekilde değil, davet usulüyle yandaşlara veriliyor. Geçmiş döneme kıyasla baktığımızda dönem yolsuzluk ve talan dönemine dönüşmüş durumda. Zaten İstanbullular bunu biliyor. Bunu İstanbulluları ikna ettiğimiz zaman sorun kalmayacaktır" diye konuştu.
 
Herkesin oyuna talip

Kimsenin yaşam biçimine, kıyafetine, etnik kökeni ve inancına karışmadıklarını söyleyen Karakaş, aday gösterilmemesi halinde her kesimden oy alacağını öne sürdü. Diğer sol partilerle iyi ilişkiler içinde bulunduğunu söyleyen Karakaş," İyi bir hava yakalandı. Aradaki çok az oy farkını kapatabiliriz" dedi.
 
Karakaş için Sezen Aksu-Nilüfer konseri

Ercan Karakaş'ın adaylığının kesinleşmesi halinde, ünlü sanatçıların da Karakaş'a destek verecekleri açıklandı. Eşi Müjde Ar'la birlikte seçim çalışmalarını yürütmesi beklenen Karakaş için Sezen Aksu ve Nilüfer'in de birlikte sahneye çıkarak, ücretsiz halk konserleri düzenleyecekleri öğrenildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karakas-aday-adayligi-icin-basvurdu_65477.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!