Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Karaosmanoğlu: Yeni Baraj Yapacağız

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, planlarını yaptıklarını, Kocaeli’ne en kısa sürede bir baraj yapacaklarını belirtti.

Türkiye Gazetesib>Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, planlarını yaptıklarını, Kocaeli’ne en kısa sürede bir baraj yapacaklarını belirtti.

Karaosmanoğlu, dün yaptığı açıklamada, Kocaeli’nin uzun vadede su problemi yaşamaması için çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi. Yuvacık Barajı’nın Kocaeli’nin “derdine derman” olmadığını ifade eden Karaosmanoğlu, “İktidara geldiğimizde bir baraj yapmaya kalksaydık, Yuvacık Barajı milyarlarca dolara mal oldu, onu kullanmayıp yeni baraj yaptığımız söylenirdi” dedi. Kocaeli’nin yeni bir baraja ihtiyacı olduğunu ifade eden Karaosmanoğlu, “Bir musibet bin nasihatten hayırlıdır. Yaşadığımız musibet, yeni tedbir alınmasını gündeme getirdi. Yuvacık Barajı yetmeyince bütün imkanlarımızı seferber edip, kenti susuz bırakmamak için tedbirlerimizi aldık. 6 yerel kaynak devreye sokuldu. İSU ile yer altı kaynaklarını tek tek araştırmaya başladık. Yuvacık Barajı’nın kaynağının yetersiz olduğunu sadece DSİ değil, İTÜ bile raporla belirtti. Planlarımızı yapıyoruz, Kocaeli’ne en kısa sürede bir baraj yapacağız” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karaosmanoglu-yeni-baraj-yapacagiz_50391.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!