Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karasu Projesi Kahramanmaraş Belediye Tarihindeki En Büyük Yatırım

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, göreve geldiği 15 Ağustos 2002 tarihinden bu yana yaptığı faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Zamanb>Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, göreve geldiği 15 Ağustos 2002 tarihinden bu yana yaptığı faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Belediyede düzenlenen toplantıda Başkan Poyraz, göreve geldiğinde şehrin en öncelikli sorunlarından birinin içme suyu olduğu gerçeğinden hareket ederek, Karasu projesinin hızlandırılması için yoğun çaba sarfettiğini söyledi. Poyraz, “Karasu projesi K.Maraş Belediyesi’nin tarihinde giriştiği en büyük yatırımdır. Şu anda Karusu projesindeki boruların döşeme çalışmalarının büyük bir bölümü tamamlanmış durumda. 10 km.’lik çelik boru döşenmesi için boru alımı ihalesi ise, önümüzdeki günlerde yapılacaktır. Geriye kalan boruların iller bankası aracılığı ile temin edilmesi hususunda, 2003 yılı Devlet Planlama Teşkilatı’nca yatırım programına alınması uygun görülmüş olup, 25 trilyon liralık finansman desteği sağlanacaktır.” dedi. Yapılan faaliyetler kapsamında, kaynak bölgesinden çıkan suyun toparlanması için açılan 5 adet kuyunun hemen hemen tamamlandığını ifade eden Poyraz, burada kurulacak olan Elektrik Santralı Projesi’nin de inşaat çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Poyraz, Kahramanmaraş’ın daha temiz bir çevreye kavuşturulması ve aynı zamanda çevre kirliliğinin önüne geçmek için, uzun süredir üzerinde çalışılan Atık Su Arıtma tesisi ve yeni Çöp Toplama Merkezi ile ilgili çalışmaların da devam ettiğini belirterek, “Bu yıl içerisinde bu iki konuda somut adımlar atmak niyetindeyiz. Atık Su Arıtma tesisi ile ilgili kredi temin edilmesi hususunda DPT nezdinde çalışmalar yapılmaktadır. Yeni Çöp Toplama Merkezi’nin yeri ise yakında tespit edilecektir. ” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karasu-projesi-kahramanmaras-belediye-tarihindeki-en-buyuk-yatirim_3792.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!