Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karayolları Arazisinde Danıştay'dan Son Karar

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Zincirlikuyu’daki Karayolları arazisinin nazım imar planı değişikliğinin yürütmesinin durdurulması kararına yapılan itirazı kabul etti. Zorlu inşaata devam edecek.

yapi.com.tr
2 Karayolları Arazisinde Danıştay'dan Son Karar

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Zincirlikuyu’daki Karayolları arazisinin nazım imar planı değişikliğinin yürütmesinin durdurulması kararına yapılan itirazı kabul etti. Böylece, Danıştay 6. Dairesi’nin almış olduğu imar planının yürütülmesi kararını kaldırmış oldu.

Konuyla ilgili olarak Zorlu Yapı Yatırım AŞ Genel Müdürü Levent Ergül, Zorlu Grubu'nun ülkesine yatırım yapma ilkesi ve hukuka olan saygısının herkesin malumu olduğuna dikkat çekerek, "Dava Daireleri Genel Kurulu'nun yürütmeyi durdurma kararının kaldırılması hakkındaki olumlu kararı üzerine ilgili daire kararına istinaden durdurmuş olduğumuz zemin ıslahı ve iksa çalışmalarına kaldığımız yerden devam edeceğiz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karayollari-arazisinde-danistaydan-son-karar_62203.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Aynı olaylar İzmir'de de gündemde olup İzmir'in geri kalması için elbirliği yapmış bazı kişi ve kuruluşlar bir çok yatırımın önünü tıkadılar. Örneğin liman üst geçidi yapılmadığı için limanın kullanılmasına terk edilmesi gereken alan tırların kullanması tehlikeli olan şimdiki üst geçidin tıkanması ve konteyner devrilmesi ile zaman zaman can güvenliği tehlikesi yaratmakta. Dünya ticaret merkezi inşaatı sudan sebepler ile durdurulmuş olup 1.Kordon, M. Kemal Sahil bulvarı, Karşıyaka Sahil şeridinde Çin seddi gibi 9 kat inşaat yapılırken bazı meslek odaları birden İzmir kurtarıcısı kesilmiştir. YANITLA
  • Öyle bir ülke ki herşey prosedür olmuş işin bitirilmesi için gerekli olan sürenin iki üç katını bu aşamada kaybediyoruz. Enteresan şeyler bunlar... YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!