Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karayolları YİD Modeli'yle otoyol hizmet tesisleri inşaa ettirecek

Karayolları Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin AB'ye girişi sürecinde sektörde gerekli olan yeniden yapılama çerçevesinde, mevcut otoyollarda modern tesisle

Dünya Gazetesi/30.09.2002arayolları Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin AB'ye girişi sürecinde sektörde gerekli olan yeniden yapılama çerçevesinde, mevcut otoyollarda modern tesisler kurmaya hazırlanıyor.
Bu kapsamda Karayolları Genel Müdürlüğü, belirlediği üç önemli güzergahta "yap-işlet-devret" sistemi ile otoyol hizmet tesisleri inşa ettirecek. Karayolları Genel Müdürlüğü'nün ihale yöntemi ile yaptıracağı otoyol yolcu tesisleri ilk etapda İzmir, İskenderun ve İstanbul'da hizmet veren üç güzergahta hizmete alınacak.

23 Ekim 2002 tarihinde ihalesi yapılacak olan yolculukla ilgili hizmet tesislerinin yapımı, bakımı, işletilmesi üstlenici firma tarafından yapıldıktan sonra bedelsiz olarak Karayolları Genel Müdürlüğü'ne devredilecek.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün ilk etapta yolcu hizmet tesisleri kurmak amacı ile ihaleye çıkardığı otoyollar şunlar: İzmir çevre yolu Balçova "B" tipi otoyol hizmet tesisi, İzmir-Aydın otoyolu Germencik Güney tarafı park alanları "D" tipi tesisi ile Edirne-İstanbul otoyolunun Babaeski "C" tipi otoyol hizmet tesisleri, Trakya otoyolundaki Hamitabat park alanlarına "D" tipi tesisleri ile Toprakkale-İskenderun otoyolunun Karayılan park alanına "D" tipi tesisleri.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karayollari-yid-modeliyle-otoyol-hizmet-tesisleri-insaa-ettirecek_1902.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!