Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Karayollarına Fiber Yatırım

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı kaynakları, Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde “karayolu akıllı ulaşım sistemleri merkezi”nin oluşturulması için ilk adımın atıldığını belirtti.

yapi.com.tr
Karayollarına Fiber Yatırım

Ankara, karayollarında daha güvenli sürüş için akıllı ulaşım sistemlerini de yaygınlaştırmayı hedefliyor. Akıllı ulaşım sistemleri aracılığıyla yol, trafik, hava durumu hakkında sürücüler değişik yöntemlerle anlık ve hızla bilgilendirilecek. Karayollarındaki levhalarda gerekli düzenlemeler ve yatırımlar yapılacak. Uyarı sistemleri daha da yaygınlaştırılacak.

Fiber Yatırımı
Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre; kaynaklar; bu amaçla karayollarında yatırımların yapıldığını, bu yatırımların sürdürülmesinin hedeflendiğini belirterek, “Fiber alt yapı kurulması yönünde bazı çalışmalar var. Bazı noktalarda bu yatırımlar yapıldı. Akıllı ulaşım sistemleri ve dijitalleşmeye yönelik, teknolojik yatırımlar sürecek” diye konuştu.

Lambalar ve Kavşaklar
Akıllı ulaşım sistemleri, trafik lambaları ve kavşakları da içerecek. Lambalar, araç trafiğine daha duyarlı olacak. Trafiği rahatlatacak biçimde yeri geldiğinde kırmızı, yeri geldiğinde yeşil ışık otomatik yanacak. Kavşaklar arası bağlantı ve yönlendirmeler de sistemin önemli bir parçası olarak öne çıkıyor.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karayollarina-fiber-yatirim_184297.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!