Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Karayolları'nda İlk Engel Aşıldı

Danıştay, ihalesini Zorlu'nun kazandığı Karayolları arazisinde satışın iptali istemini reddetti. Dava bu kez esastan görüşülecek.

Radikal Gazetesi
'Karayolları'nda İlk Engel Aşıldı

b>Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, İstanbul Levent'teki 96 bin metrekarelik Karayolları Genel Müdürlüğü arazisinin özelleştirme kapsamına alınmasına, Tekel'e devrine ve ihaleyle Zorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş'ye satışına ilişkin üç Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararının yürütmesinin durdurulması istemiyle açılan üç davada istemi reddeti. Davaları Yol Yapı Altyapı Bayındırlık ve Tapu Kadastro Kamu Emekçileri Sendikası (Yapı-Yol Sen) açmıştı.

Davayla ilgili ilk incelemesini tamamlayan Danıştay 13. Dairesi, üç işlemin yürütmesinin durdurulması istemlerini oybirliğiyle reddetmişti. Davacı, kararı temyiz ederek, yürütmenin durdurulmasına karar verilmesini istedi. Edinilen bilgiye göre, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, karara vararak, itirazları reddetti. Danıştay 13. Dairesi, şimdi davayı esastan karara bağlayacak.

Plan iptal davası var
Şehir Plancıları Odası İstanbul Başkanı Tayfun Kahraman, kararın Zorlu Grubu'nun araziyle ilgili tüm sorunlarının çözüldüğü anlamına gelmediğini belirterek şunları söyledi: "Bizim açtığımız imar planı iptal davası var. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) yaptığı plan değişikliğinin yürütmesinin durdurulmasını istiyoruz. Plan değişikliğiyle bölgede daha yüksek ve yapılaşma ayrıcalıklı bir durum yaratılmıştır. Yürütme durdurulursa verilecek ruhsat da iptal edilir. Ancak şu anda durdurma kararı yok. Zorlu proje için yarışma açtı. İnşaata başlasa bile durdurma kararı çıkarsa işi bırakmak zorundadır. Onun için araziyle ilgili olarak Zorlu'nun yolu tümden açıldı demek doğru değil".

http://www.yapi.com.tr/haberler/karayollarinda-ilk-engel-asildi_56600.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!