Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karayolları'nın 'Anadolu'su da Gitti

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Anadolu yakasında bulunan 95 bin 939 metrekarelik arazi ihalesinde en yüksek teklif, Güneri İnşaat'tan geldi. Karayolları'nın Zincirlikuyu'daki arazisi ise rekor olarak nitelendirilen 800 milyon dolarlık fiyatla Zorlu Grubu'nun olmuştu.

Radikal Gazetesib>Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Anadolu yakasında bulunan 95 bin 939 metrekarelik arazi ihalesinde en yüksek teklif, Güneri İnşaat'tan geldi. Karayolları'nın Zincirlikuyu'daki arazisi ise rekor olarak nitelendirilen 800 milyon dolarlık fiyatla Zorlu Grubu'nun olmuştu.

Güneri İnşaat, Başbakanlık Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın portföyünde bulunan Karayolları'na ait Burhaniye'deki arazinin, hasılat paylaşımı yöntemiyle gerçekleştirilecek konut projesi ihalesine katılan firmalar içinde, 344 milyon YTL toplam hasılat ve 137 milyon YTL idare payıyla en yüksek teklifi verdi.

Emlak Konut GYO yönetiminin ihaleyi onaylamasının ardından, Güneri İnşaat, 1/1000'lik planları onaylatacak. Ayrıca şirket imar ve inşaat izni alacak. Kısmen deniz manzaralı olan arsanın planlarının SİT Kurulu tarafından da onaylanması gerekiyor.

1/5 binlik plan onaylı arsaya 60 bin metrekare inşaat yapılabilecek. Şirket, konutların metrekaresini 5 bin 700 YTL'den satacak. İhaleye ilişki değerlendirme yapan Güneri İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Güneri, Karayolları'nın Zincirlikuyu arazisi ile Burhaniye arazisi arasındaki en büyük farklılığın arsaların imar durumundan kaynaklandığını belirtti. Uzmanlar, İkebana Evleri Projesi'ni yürüten Güneri İnşaat'ın verdiği teklifin arazi için uygun olduğunu belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karayollarinin-anadolusu-da-gitti_55395.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!