Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kardemir'de Kapasite 1.8 Milyon Tona Çıkıyor

Karabük Demir Çelik A.Ş (KARDEMİR) Genel Müdürü Osman Kılavuz, Elektrik Ark Ocağı yatırımı ile yıllık 1 milyon ton olan kapasitelerinin 700-800 bin ton daha artacağını söyledi.

Referans Gazetesi
1


arabük Demir Çelik A.Ş (KARDEMİR) Genel Müdürü Osman Kılavuz, Elektrik Ark Ocağı yatırımı ile yıllık 1 milyon ton olan kapasitelerinin 700-800 bin ton daha artacağını söyledi. Kılavuz, fabrikalarının 20 milyon euroluk enerji nakil hattı ve Elektrik Ark Ocağı yatırımları hakkında bilgi verdi. Komşu il Çankırı’nın Kurşunlu İlçesi’nden fabrikaya getirilecek elektrik için, enerji nakil hattı ve trafolar yapacaklarını söyleyen Kılavuz, “Trafo merkeziyle ilgili ihaleyi bir aksilik olmazsa aralık ayında tamamlayacağız. Enerji nakil hattıyla ilgili etüd ihalesini yaptık ve çalışmalar başladı. Birkaç ay içinde bitecek ve enerji nakil hattı ihalesini de etüd çalışmaları bittiğinde yapacağız” dedi.

Enerji nakil hattı ile birlikte elektrik ark ocağı yatırımını da devreye sokacaklarını açıklayan Kılavuz, “Elektrik Ark Ocağı, Karabük ve Kardemir için çok önemli. Kardemir’in kapasitesi minimum 1.6-1.7 milyon tona çıkacak. Bu Kardemir için gerçekten büyük bir atılım olacak. Aynı zamanda Karabük ve çevresi için de çok büyük bir yatırım olacak. Çünkü hurdaya dayalı bir yatırım. Çelik hurdası hammaddesi olacak ve bu çelik hurdasını da bu illerden toplayacağız. Dolayısıyla bu illerdeki hurda toplayıcılar çok büyük bir potansiyele sahip olacaklar" diye konuştu. Kılavuz, Elektrik Ark Ocağı ve diğer yatırımlardan sonra büyük bir ihtimalle Kardemir’e personel de alacaklarını sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kardemirde-kapasite-1-8-milyon-tona-cikiyor_49917.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • gerçekten çok güzel bir haber ben şahsen özel bi yerde indiksiyon ocagı operatörlügü yapıyorum yani karabük için çok güzel bir haber sevindim saygılar YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!