Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Karim Rashid, İstanbul Mobilya Fuarı’nda Kelebek Mobilya Standındaydı

Kelebek Mobilya, dünyaca ünlü tasarımcı ve küratör Karim Rashid’in global tasarım vizyonuyla “Flytopia” koleksiyonunu hazırladı. İstanbul Mobilya Fuarı’nda sergilenen ürünleri, standı ziyaret eden Karim Rashid anlatarak hayranlarıyla bir araya geldi.

yapi.com.tr
Karim Rashid, İstanbul Mobilya Fuarı’nda Kelebek Mobilya Standındaydı

Türkiye’nin öncü mobilya markalarından Kelebek Mobilya, 89 yıldır eşsiz koleksiyonlarını müşteriyle buluşturmaya devam ediyor. Kelebek Mobilya’nın geçen sene başlattığı Global Tasarım Vizyonuyla Kelebek tasarımcıları tarafından hazırlanan özel koleksiyonlar, İstanbul Mobilya Fuarı’nda yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırladı.

Dünyaca ünlü tasarımcı ve küratör Karim Rashid iş birliği kapsamında 2023 yılında yapılan lansmanda, Kelebek için özel olarak tasarlanan “Karim” imzalı “Flytopia Collection” ürünleri Kelebek standında sergilenmeye devam ediyor. 25 Ocak Perşembe günü fuarı ziyaret eden Karim Rashid, fuarda ve Kelebek Mobilya standında büyük bir ilgiyle karşılandı. Evlere modern dokunuşlar katan Flytopia, Karim imzasıyla evlere yeni bir hava katacak.

“Kelebek Mobilya globalde kendine yer edinmek için güçlü bir mirasa sahip”
İstanbul Mobilya Fuarı’nda Kelebek Mobilya’nın Karim imzalı “Flytopia” koleksiyonun detaylarını aktaran dünyaca ünlü Tasarımcı ve Küratör Karim Rashid: “Kelebek'le neredeyse bir yıldır çalışıyoruz. Bence ilk kısım markanın kültürünü anlamaktı. Bir tasarımcı ilk olarak üç şey yapar. Tarihi araştırır ve anlamaya çalışır, marka mirasını anlamaya çalışır. İkinci kısım ise markanın kapasitesini anlamaktır. Teknoloji, markanın kullandığı malzemeler, imkanlar vb. gibi. Üçüncü kısım ise ben markaya ne katabilirim, ne ekleyebilirim ve onların kendi marka dilini oluşturabilmeleri için nasıl ilham olabilirim. 

Son yıllarda görülen trendlerin başında doğaya dönüş geliyor. Çevreyle olan ilişkimiz geliyor. Minimalizm zor fakat insan için önemlidir. Ben buna "duygusal minimalizm" diyorum. Kelebek mobilya farklı dönemlere işaret ediyor. Bunlardan biri doğa, bir diğeri de kapasiteler doğrultusunda inovasyon yapmak. Kelebek Mobilya Türkiye'deki diğer mobilya markalarından daha farklı. Kendi kimliğine sahip ve neredeyse 100 yıllık bir firma. Kelebek Mobilya globalde kendine yer edinmek için güçlü bir mirasa sahip” dedi.

Serkan Kaplan, İsmail Doğan, Karim Rashid, Tolga Kaya

“2024 yılını Kelebek’in ihracat yılı ilan ettik.”
Kelebek ve Karim Rashid’in vizyonunu birleştirdiklerini söyleyen Doğanlar  Mobilya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğan; “Globalleşmek ve kendi tasarım ekibimizin eğitimi ve dünya vizyonunu artırmak için dünyaca ünlü tasarımcı Karim Rashid ile anlaştık. Bu anlaşma çerçevesinde yeni ürün tasarımları yaptık. Bu tasarımları yaparken tasarım ekibimizin de eğitim ve bakış açısıyla beraber dünya vizyonunu çizmeyi hedefledik ve gerçekten çok ilgi ve alaka gördük. Özellikle yurt dışındaki tanıtımlara etkisi çok büyük. Yakın zamanda kendisiyle bir reklam filmi çektik ve tüm televizyon kanallarında yayınlıyoruz. Tasarladığı ürünler tüketicilerimiz, bayilerimiz, yurt dışındaki müşterilerimiz tarafından çok beğenildi, bize de çok ciddi bir katma değer kattı. Kelebek ve Karim Rashid vizyonunu birleştirdik.  Avrupa’daki ve İtalya’daki firmaların dünyaca ünlü tasarımcılarla iş birliği yapılan firmalara bakış açıları gerçekten çok farklı. Çünkü orada farklı bir vizyon çiziyorsunuz. Sektördeki bakış açısından da Kelebek ve dünyaca ünlü tasarımcının vizyonunu birleştirdiğimiz zaman oradaki ilerlemeniz de dünya çapında kolaylaşmış oluyor. İnsanlar size çok daha kolay ulaşıyor. Sosyal medyada bunu kullandığımız zaman yurt dışındaki yabancı müşterilerin daha fazla dikkatini çekiyor. Hem bizim içerideki arkadaşlarımızın gelişimi hem dünya çapında Kelebek markasının daha fazla bilinirliği açısından da avantajlar sağlıyor” dedi.

Türkiye dünya mobilyasında söz sahibi olduğunu söyleyen Doğan, sözlerine şu şekilde devam etti: “Her şeyden önce dünya mobilya pazarı Türkiye’ye doğru kayıyor. Türkiye mobilya sektöründe gerek fuarlaşma gerek ürün, gerekse tanıtım ve yapmış olduğu çalışmalarla Türkiye artık mobilya sektöründe de söz sahibi olmaya başladı. Bunu gelen yabancı müşterilerimizden de hissediyoruz. 

1935 ylında Atatürk tarafından kurulan Kelebek, tasarımlarıyla kendini çok farklı bir konuma getirdi. Halkımızın ve iç pazardaki bayilerimizin ilgisi bizi motive ediyor. 

2024 yılını Kelebek’in ihracat yılı ilan ettik. Kelebek zaten Türkiye şartlarında en iyi en, fazla bilinen markaların başında geliyor. Bunu dünya çapında da geliştireceğiz.” 

“Kelebek Mobilya olarak bir dönüşüm içindeyiz”
Karim Rashid ile yaptıkları iş birliğinin olumlu yansımalarını aldıklarını dile getiren Kelebek Mobilya Genel Müdürü Tolga Kaya; “Bugün baktığımız zaman Kelebek Mobilya olarak bir dönüşüm içindeyiz. Pandemiden sonra değişen yaşam koşullarıyla birlikte insanların artık evlerine daha rahat ve konforlu şekilde kullanmaları, sade ve doğal ürünler istemleri Kelebek markasının tüketiciye olan bakış açısını değiştirdi. Biz de yenilenip alt kategori yaratarak Kelebek etkisini değişim ve dönüşüm sürecine girdik. Dönüşüm sürecinin önemli bir  parçası da Karim Rashid oldu. Global tasarım vizyonumuzu farklı tasarım anlayışıyla birleştirmek Kelebek Mobilya’ya destek oldu Bu iş birliğinin de pozitif yansımalarını aldık. Olumlu bir şekilde bu süreci iletiyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karim-rashid-istanbul-mobilya-fuarinda-kelebek-mobilya-standindaydi_201435.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!