Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karşınızda Türkiye’nin ilk 'Regional Mall’u OLİMPA

Nüfusu 200 bini aşan ve geleceğin İstanbul’u imajını taşımaya başlayan Başakşehir’e yapılacak Türkiye’nin ilk Reginol Mall’u OLİMPA, The Marmara Hotel’de düzenlenen basın toplantısıyla görücüye çıktı. Programda OLİMPA’nın yöneticileri, Türkiye’nin ilk Regional Mall’unu anlattı.

yapi.com.tr
Karşınızda Türkiye’nin ilk 'Regional Mall’u OLİMPA

ir Fuzul Grup projesi olan OLİMPA, Taksim The Marmara Hotel’de yapılan toplantıda görücüye çıktı. Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, “OLİMPA, önümüzdeki birkaç yıl içinde nüfusu 500 binlere ulaşması beklenen Başakşehir’de ortaklarıyla büyüyecek. Başakşehir’in her açıdan çok stratejik bir alanında inşasına başladığımız OLİMPA’nın yakın çevresinde ayrılan tek AVM arazisi burası. Ancak biz Fuzul Yapı olarak, kârı müşterimizle, yatırımcımızla paylaşan bir şirket olduk. Ticari anlamda büyük kazanç elde edilecek olan OLİMPA’daki mağazaları kiralamak yerine bir ilki gerçekleştirip, bazılarını satışa çıkardık” dedi. Yaşanan ekonomik krize rağmen mağazaların yüzde 60’ının kısa bir süre içinde satıldığını ifade eden Akbal, yatırımcıların kârı gördüğünü, OLİMPA’nın kriz ortamında bile fark edilecek kadar büyük değere sahip olduğunun altını çizdi.

Ümit Bozkurt“İstanbul’un en çok ‘alışveriş göçü’ veren ilçesi Başakşehir”

Projeyi basın mensuplarına anlatan Fuzul Grup Pazarlama Müdürü Ümit Bozkurt, artan nüfusuyla dikkat çeken Başakşehir’de en temel alışverişi yapmak isteyenlerin bile bölge dışına çıkmak zorunda kaldıklarını belirtti. OLİMPA’yla birlikte herkesin A’dan Z’ye tüm ihtiyacını bölge içerisinde kalarak, trafiğe girmeden, rahatlıkla çözebileceğini söyleyen Bozkurt, “OLİMPA’da 22 dairelik rezidansın yanısıra 100 adet mağaza arasında, 20 fastfood mekânı ve kafeterya, 7 sinema salonu, hipermarket, çocuk oyun alanları, buz pateni pisti, fitness ve spor salonları bulunuyor. Başakşehirliler kahvaltıda yiyecekleri yumurtayı bile buradan alabilecekler” dedi.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde nüfusu 500 bine ulaşması beklenen bir ilçenin tüm alışveriş ihtiyacını karşılamanın İstanbul trafiğine yapacağı olumlu katkıya değinen Bozkurt, “Başakşehir’de yaşayan insanlar, günlük ihtiyaçlarını bile karşılamak amacıyla ikamet ettikleri bölgeden ayrılmak zorunda kalıyor. Bu durum, İstanbul gibi dev bir metropolde yaşayan insanlara enerji ve zaman kaybettirmesinin ötesinde, trafik gibi ciddi bir soruna da menfi yönde destek veriyor. Bu açıdan bakıldığında OLİMPA, götürdüğü hizmetin yanısıra trafik sorununun çözümüne de önemli bir katkı sağlıyor” dedi. Kısa bir süre sonra hizmete geçecek olan Başakşehir Metro istasyonuna yakın konumda yer alan OLİMPA’nın, 10 Ekim 2010 tarihinde açılması planlanıyor.

“OLİMPA’da bedava kelimesini çok duyacaksınız”

Güçlü yönetim hedefini gerçekleştirmek amacıyla yönetim kadrosunu profesyonellerden oluşturan Fuzul Yapı, OLİMPA’nın yönetimini daha önce Capitol, Carousel ve Olivium gibi başarılı AVM’lerin idarecilerine emanet etti. OLİMPA Genel Müdürü Muzaffer Canatan, yönetimde sıkıntı yaşanmaması için her türlü önlemi aldıklarını belirterek, “Dükkânları kiralanan AVM’lerde bile sorun yaşanıyor. Ancak biz mağazalarımızın bir kısmını satıyoruz. Tüm yasal düzenlemeyi hazırladık ve yönetim kadrosunun tecrübesiyle OLİMPA, örnek AVM olarak gösterilecek” dedi. Sinema’dan spor salonlarına, tiyatrodan dil kurslarına kadar birçok aktivitenin ücretsiz olacağını belirten Canatan, “Capitol’un Genel Müdürlüğü görevini 5 yıl süreyle yürüttüm ve ‘Dokun Bana’ yarışması gibi birçok projeye imza attım. Bu tip projeleri OLİMPA’da da sık sık göreceksiniz. Biz Başakşehir’e her anlamda hizmet götüreceğiz. OLİMPA’da bedava kelimesini çok duyacaksınız” dedi.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/karsinizda-turkiyenin-ilk-regional-mallu-olimpa_74448.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!