Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karşıyaka' da İskeleye Tüp Geçit

Karşıyaka Belediye Başkanı, çarşı ile sahil arasındaki tüm alanın yayalara ait olacağı bir proje hazırladıklarını söyledi. Karşıyaka Belediy

Yeni Asır
Karşıyaka' da İskeleye Tüp Geçit

b>Karşıyaka Belediye Başkanı, çarşı ile sahil arasındaki tüm alanın yayalara ait olacağı bir proje hazırladıklarını söyledi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, seçimlerin ardından geçen 6 aylık sürede yaptıkları çalışmaları anlatan bir değerlendirme toplantısı düzenledi. Karşıyaka'nın geçmişte kötü yönetildiğini vurgulayan Durak, "Öleceğimi bilsem Karşıyaka'ya hizmetten vazgeçmeyeceğim" dedi.

Yaptıkları ve yapacaklarını anlatan Durak, "Elimizdeki sihirli değnek, projelerimiz. Ama bir dokunuşta herşey değişmiyor. Karşıyaka'yı star yapacak projelere damga vurduk. Turan Bölgesi'nin imar planlarını hazırlanması bunlardan biridir. Ayrıca Mavişehirliler ile yaşanan balkon sorunun çözdük ve uzlaşma sağladık. Turizm şirketleri ile konuştuk ve son iki aydır turistler yarım saatlik geziler için Karşıyaka'ya geliyor" dedi. Durak, turizm için bir diğer planlarının da Smyrna şaraplarını Güzel Sanatlar Parkı'nda kurulacak stantta satılmasını sağlamak ve böylecek Smyrana'yı ön plana çıkarmak olduğunu vurguladı.

Durak, yeni projelerini anlatırken, "Yeşilkart sahiplerine bedava ekmek vereceğiz. Bu bedava ekmekler hak sahibi kişilerin evlerine götürülecek. Karşıyaka Çarşısı ile İskele girişinin olduğu alanın yalnızca yayalara ait olmasını istiyoruz. Burada bir tüp geçit projemiz var" dedi.

6 ayda yapılanlar
- Halk günleri.
- Başkanlık binasının yenilendi.
- Karşıyaka İletişim Merkezi.
- Butik elele.
- Karşıyaka Kent Konseyi ve kitle örgütleri iletişimi merkezi kuruldu.
- Belediye hizmet binası projesi değiştirildi.
- Turan Eğlence Merkezi ile ilgili imar planları hazırlandı.
- Sendika ile toplu sözleşme imzalandı.
- Mavişehir'de gecekondu önleme projesi hazırlandı. Çarşı düzenlendi.http://www.yapi.com.tr/haberler/karsiyaka-da-iskeleye-tup-gecit_18882.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!