Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kartal, İstanbul’un En Çok Değerlenen Lokasyonu Oldu

Son projesi “Propa Vista” için lokasyon olarak Kartal'ı seçen Propa, Kartal'ın İstanbul'un en hızlı dönüşen ve dönüşmeye devam eden ilçesi olmayı başardığını savunuyor. İşte Kartal ile ilgili emlak gerçekleri:

yapi.com.tr
Kartal, İstanbul’un En Çok Değerlenen Lokasyonu Oldu

İstanbul'da son bir ayda konut fiyatlarının en çok arttığı ilk üç ilçe; yüzde 4,3 ile Beyoğlu, yüzde 3,5 ile Arnavutköy ve yüzde 2,4 ile Kartal oldu. Kartal, nasıl oldu da değeri hızla artan lokasyonlardan biri haline geldi?

Propa CEO’su Can Özçiçek, bu soruyu şöyle yanıtlıyor: “İstanbul’daki 39 ilçe arasında Kartal’ın gelecek 10 yıl içerisinde önemli bir gelişme sağlayacağını daha önce pek çok şehir planlamacımız söylemişti. Bunun nedeni, Kartal’da uygulama şansı bulacak proje kapasitesinin çok yüksek olmasıdır. TAK Kartal’ın kurucusu şehir plancısı Faruk Göksu’nun da vurguladığı gibi, Kartal’da doğu batı eksenli yerleşim çok iyi çalışıyor. Kartal’ın sahil yolu, E-5 ve TEM bağlantı güzergahları, hâlâ çok sayıda projeye ev sahipliği yapacak kadar müsait durumda. Bu müsaitlik, ilçeyi gözde bir lokasyon haline getiriyor.”

 PropaPropa CEO’su Can Özçiçek

“Bir yandan da Kartal’da dönüşümü mümkün olan ve beraberinde afet riski taşıyan konutların yıkımı sürüyor”  diyen Can Özçiçek, “Hem ofis hem de konut stoğu açısından zengin bir bölge olan Kartal, dönüşürken değerleniyor. Var olan yapı, yeni bir çehreye kavuştuğunda, yatırım açısından inanılmaz karlı hale gelecek. Yatırımcı nezdinde, kira çarpanı, arsa değeri, yatırım bedeli gibi unsurlar bir değerlendirme kriteri olmalı ve yatırımcı, bölgenin vaatlerine kulak kesilmeli” açıklamasını yapıyor.

 Kartal’ın yeni projesi: Propa Vista

Propa Vista, Propa’nın Kartal’daki projesi. Ön satışlarına geçtiğimiz ay başlandı ve şu ana kadar 35 konutun satışı gerçekleştirildi. Projeyle ilgili diğer detaylara değinen Can Özçiçek, “Ayrıca Propa Vista projesiyle Anadolu Yakası’na ilk kez ‘kullan – öde’ sistemi geliyor. Proje E-5 üstünde ayrıcalıklı bir noktada konumlanıyor. Yakacık Adnan Kahveci Metro İstasyonu’na sadece 10 metre uzaklıkta.  Proje önünde tasarlanan ‘Vista Meydan’ın Kartallılar için çok önemli bir buluşma noktası olmasını bekliyoruz” diyor.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/kartal-istanbulun-en-cok-degerlenen-lokasyonu-oldu_151722.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 36 T

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!