Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kartal’a Yeni Bir Rezidans Getirdi

Teknik Yapı’nın Kartal Uğur Mumcu ilgisinin son göstergesi Upcity Residence oldu. Daha önce aynı bölgede bir alışveriş merkezi projesi olan Upcity Center ve bir konut projesi olan Upcity Flats için çalışmalara başlayan Teknik Yapı, bu son projeyle bölgeyi ilk rezidans ile de tanıştırmış olacak.

Milliyet Gazetesi
Kartal’a Yeni Bir Rezidans Getirdi

Upcity Center ve Upcity Flats’dan sonra Kartal Uğur Mumcu’yu ilk rezidans projesiyle tanıştırma kararı aldıklarını belirten Durbakayım, “Fiyatlarımız yine erişilebilir. Çünkü, kendi arsamızda” dedi.

Teknik Yapı’nın Kartal Uğur Mumcu ilgisinin son göstergesi Upcity Residence oldu. Daha önce aynı bölgede bir alışveriş merkezi projesi olan Upcity Center ve bir konut projesi olan Upcity Flats için çalışmalara başlayan Teknik Yapı, bu son projeyle bölgeyi ilk rezidans ile de tanıştırmış olacak. Firma, yöneticileri, dairelerini ev ofis olarak kullanmak isteyenleri ve genç çitfleri hedeflemesinin yanı sıra 287 dairelik projeyi, holdinglerin misafir evi kullanabilecekleri şekilde konumlandırıyor.

Projenin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Teknik Yapı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Upcity Residence’ı yapımı Ocak 2009’da başlanan Upcity Flats’ı taçlandıracak bir çalışma olarak değerlendirirken,  başlıbaşına bir marka haline geleceğine inandıkları bu projede yöneticileri hedeflemelerine rağmen fiyatları düşük tutmalarının nedenini, “Upcity Residense’ta daireler, 68 bin TL ile 225 bin 100 TL arasında. Fiyatlar diğer projelerimizde olduğu gibi yine erişilebilir ve prim potansiyeline sahip seviyede. Çünkü, kendimize ait arsa üzerinde yükselecek. Ayrıca, projenin öz kaynaklardan finanse edilmesi, daire fiyatlarına cazibe kazandıran bir diğer unsur” sözleriyle açıkladı.

Örnek daire ile teşvik

Durbakayım, satışa çıkmadan örnek daire hazırlamaya büyük bir özen gösterdiklerine dikkat çekerken, bunun müşterilerin karar verme sürecinde etkili olduğuna inandıklarını belirtti.

Örnek dairede yer alacak tüm donatılar ve malzemelerin, projede yer alan dairelerdekilerle birebir aynı olacağını belirten Durbakayım “Kadıköy ve Ataşehir’deki lüks olarak tanımladığımız hizmetlerin aynısı, Uğur Mumcu’daki Upcity Residence projesinde de sunulacak. Kat sahipleri sadece aldıkları hizmetlerin bedelini ödeyecek” dedi.

TÜM DAİRELER STÜDYO, 1+1 ve 2+1

Upcity Recidence, 287 dairelik bir proje. Konutların tümü, stüdyo, 1 + 1 ve 2 + 1 şeklinde tasarlandı. Daire tiplerine göre dağılım ise 48 adet stüdyo, 179 adet 1 + 1 ve 54 adet 2 + 1. Projede ayrıca büyüklükleri 52.5 ile 232 metrekare arasında değişen 6 farklı tipte ticari birim yer alacak. Dairelerin büyüklükleri brüt olarak 33 metrekare ile 98 metrekare arasında.

İlk etapta dairelerin 242 adedi satışa çıkacak. Mayıs 2012’de teslim edilmesi düşünülen projede ilk satış fiyatı ise 68 bin TL ile 225 bin 100 TL aralığında belirlendi.

45 MİLYON TL’LİK PROJE

45 milyon TL bütçe ayrılan proje, toplam 11 bin 378 metrekare alan üzerine kuruluyor. Toplam arsanın yüzde 80’i, yani 9 bin 132 metrekarelik bölümü yeşil alana ayrılırken, rezidans olarak planlanan iki blok sadece 1617 metrekarelik alan üzerinde yükselecek. Upcity Residence projesindeki toplam inşaat alanı ise 36 bin metrekare civarında olacak. Söz konusu toplam arsa alanı üzerinde ayrıca 470 metrekare ticaret alanı yer alacak.

Aydos Ormanı’nın eteğinde yer alacak projenin yeşil alan olarak ayrılacak kısımlarda 159 metrekarelik açık havuz ile basket, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolları ile birlikte spor alanları olacak.

Teknik Yapı’nın son yıllarda gerçekleştirdiği rezidans projelerindeki birçok hizmet ve sosyal aktivite imkanı Upcity Residence projesinde de sunulacak. Bu kapsamda projede yer alacak olan sauna, toplantı odası, revir, masaj odası, fitness, aerobik, aletli jimnastik, masa tenisi gibi sosyal aktiviteler ise blokların altında yer alacak.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/kartala-yeni-bir-rezidans-getirdi_78969.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!