Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

KASKİ Her Yıl 10 Tarihi Çeşmeyi Restore Edecek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürü Ender Batukan, her yıl 10 tarihi çeşmeyi restore ettirmek istedikleri

Zamanb>Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürü Ender Batukan, her yıl 10 tarihi çeşmeyi restore ettirmek istediklerini söyledi.

Kayseri’nin çeşitli mahallelerinde Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescil edilen 48 tarihi çeşme bulunduğunu belirten Batukan, bu çeşmelerin bakımsızlıktan tahrip olduğunu belirterek, “Bu çeşmelerden bir çoğu yol ve ev yapımı nedeni ile yok olmuşlar. Bazı çeşmelerin yerleri değiştirilmiş, bazıları da kent imar planında yapılan değişiklikler nedeni ile gözden uzak yerlerde kalmış. Bu çeşmelerden her yıl 10 tanesini restore etmek istiyoruz.” dedi. Batukan, “Projenin onayı için 2 yıl önce başvuruda bulunduk. Ancak hala izin alabilmiş değiliz. Kurul restore işinde kullanılacak harç için tahliller yapıyor. Tahliller bitince izin çıkacağına inanıyorum.” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kaski-her-yil-10-tarihi-cesmeyi-restore-edecek_7763.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!