Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Katil Rant Hırsı

TMMOB Orman Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ile Türkiye Ormancılar Derneği tarafından oluşturulan teknik heyet raporuna göre, İstanbul ve Tekirdağ'daki aşırı yağmurun sel felaketine dönüşmesinin nedenleri olarak "arazi kullanımındaki yanlışlıklar, dere yataklarının çeşitli yapılaşmalarla işgali ve daraltılması, dere kıyılarındaki doğal bitki

Akşam Gazetesi
Katil Rant Hırsı

TMMOB Orman Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ile Türkiye Ormancılar Derneği tarafından oluşturulan teknik heyet raporuna göre, İstanbul ve Tekirdağ'daki aşırı yağmurun sel felaketine  dönüşmesinin nedenleri olarak "arazi kullanımındaki yanlışlıklar, dere yataklarının çeşitli yapılaşmalarla işgali ve daraltılması, dere kıyılarındaki doğal bitki örtüsünün kaldırılması" gösterildi.

İstanbul'un bazı yerleşim birimleri ile Tekirdağ'ın Saray ilçesinde Eylül ayında yaşanan sel olayına ilişkin rapor  toplantıyla kamuoyuna açıklandı. Toplantıda konuşan Türkiye Ormancılar Derneği Genel Sekreteri Sezai Kaya, rantı öne çıkaran bir anlayışın felaketlere davetiye çıkardığını savundu. Kaya, Çatalca'da İSKİ tarafından dere içleri ve çevresinin doğal bitki örtüsünden temizlenmesinin sel sularının akış hızının artmasına neden olduğununun tespit edildiğini söyledi.

Kaya, Ayamama'da yapılan incelemelerde ise "üst havzalarda toplu konut ve sanayi tesislerinin yer aldığı ve tamamen yerleşim yerlerinin ve yolların kapladığı bu beton alanların, suyun toprakla buluşmasını engellediğinin" tespit edildiğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/katil-rant-hirsi_73641.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!