Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kayseri Havaalanı Yetmiyor

Yolcu sayısı geçen yıla oranla yüzde 100 artan Kayseri Havaalanı, tesis yetersizliği nedeniyle gerektiği gibi hizmet veremiyor. Askeri havaalanında

Akşamb>Yolcu sayısı geçen yıla oranla yüzde 100 artan Kayseri Havaalanı, tesis yetersizliği nedeniyle gerektiği gibi hizmet veremiyor. Askeri havaalanından talep edilen 70 bin metrekare arazinin alınması yolcuları rahatlatacak.

Kayseri'de askeri havaalanı bünyesinde faaliyet gösteren sivil havaalanı, tesis yetersizliği nedeniyle yolculara yeterli hizmeti veremiyor. Devlet Hava Meydanları Kayseri Meydan Müdürü Mehmet Muslu, yaptığı açıklamada, geçen yıla oranla yolcu sayısını yaklaşık yüzde 100 artıran havaalanının genişletilmesi için çalıştıklarını belirtti.

Yeni tesisler yaptırılması amacıyla arazi genişlemesi sağlanması için ilgili kuruluşlarla görüşmelerin sürdüğünü kaydeden Muslu, 'Genişleme çalışmaları kapsamında alanın bitişiğinde bulunan ve mülkiyeti Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait olan 11 bin 800 metrekarelik arazi bize tahsis edildi. Bu arsa ile yetersiz olan otoparkımızı ve garajımızı genişleteceğiz' diye konuştu.

'Yeterli değil'

Ancak bu gelişmenin hizmetlerin rahatlaması için yeterli olmadığını da ifade eden Mehmet Muslu, şöyle devam etti: 'Bu nedenle bünyesinde bulunduğumuz 12. Hava Ulaştıra Ana Üs Komutanlığı'ndan 70 bin metrekare arazi talep ettik. Bu talebimiz olumlu karşılanırsa derhal çalışmalara başlayıp, akaryakıt istasyonunu aprondan uzaklaştıracağız, yeni terminal binası, itfaiye binası ve apron yaptıracağız. Böylece yolculara daha iyi hizmet verme imkanına kavuşacağız.''

Kayseri Havaalanı'nda taşınan yolcu sayısının ve buna bağlı olarak uçak sefer sayısının gittikçe arttığına dikkati çeken Muslu, planladıkları genişleme gerçekleştirilmediği takdirde, hizmetlerin aksayacağını vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kayseri-havaalani-yetmiyor_7533.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!