Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kayseri Metro Ağına Kavuşacak

Modern taşımacılık araçları arasında yeralan hafif raylı sistemin Türkiye’de yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar hızla sürdürülüyor. Nüfus

NTV-MSNBCb>Modern taşımacılık araçları arasında yeralan hafif raylı sistemin Türkiye’de yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar hızla sürdürülüyor. Nüfus potansiyeli yüksek olan yerleşim birimleri arasında bulunan Kayseri ili de önümüzdeki yıllarda hafif raylı sistem ile tanışacak.

Gelişen sanayisi ve sürekli artan nüfusu ile metro sistemlerine en fazla ihtiyaç duyulan iller arasında yeralan Kayseri’de de kurulması öngörülen hafif raylı sistem çalışmaları için ihale açıldı.

ANAHTAR TESLİM PROJE
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın yüzde 100 dış kredili olarak yaptıracağı 17 kilometre uzunluğundaki hafif raylı sistem Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ile Mimar Sinan kavşağı arasındaki güzergah arasında inşa edilecek. İhalesi 3 Aralık 2003 tarihinde yapılacak ihalenin “anahtar teslim” inşa edilmesi öngörülüyor.
Güzergah boyunca 30 adet istasyonun da bulunacağı sistem kapsamında, Hat alt ve üstyapı ile raylı sistem araları için depo sahaları ve bakım atölyeleri dahil her türlü bina ve diğer inşaat işlerini de kapsayan ihalede enerji temini, kataner, sinyalizasyon, haberleşme ve kontrol sistemleri işleri ile her türlü imalat, tesisat ve montaj işleri de yeralacak.
Ayrıca ihale kapsamında, sistemin bakım ekipmanlarının temini ve montajı, idare personelinin raylı sistem işletmesi ile bakım ve onarım konularında eğitilmesi de bulunuyor.
Yapımı dış kredilerle gerçekleştirilecek Kayseri metro sistemlerinin maliyeti ve inşaat süresi yapılacak ihaleden sonra belirlenecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kayseri-metro-agina-kavusacak_6830.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!