Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kayseri, Rüzgarla Elektrik Üretecek

Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş., rüzgar gücünden yararlanarak elektrik üretebilmek için Elektrik İşleri Etüt İdaresi (EİEİ) ile protokol imzaladı

NTV-MSNBC
1


b>Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş., rüzgar gücünden yararlanarak elektrik üretebilmek için Elektrik İşleri Etüt İdaresi (EİEİ) ile protokol imzaladı.

Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş., rüzgar enerjisiyle elektrik üretilmesi konusunda Elektrik İşleri Etüt İdaresi (EİEİ) ile anlaşma imzaladı. Şirketin Genel Müdürü Şadi Büyükkeçeci, yaptığı açıklamada, dağıtılın elektriğin yüzde 20’si kadar üretim hakkına sahip olduklarını belirtti.

Büyükkeçeci şöyle devam etti:
“Elektrik üretiminde çeşitli alternatifleri değerlendiriyoruz. EİEİ, hangi bölgelerde elektrik üretebileceğimizi bir yıl boyunca teknik ölçümler yaparak belirleyecek. Onların hazırlayacağı rapor doğrultusunda, uygun görülecek merkezlere rüzgar gücüyle çalışan elektrik santralleri kuracağız” dedi.
Büyükkeçeci, küçük boyutlu hidroelektrik santralleri kurulması için de EİEİ ile işbirliği yapılacağını kaydetti.
Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürü Mustafa Kemal Büyükmıhçı ise “İnşallah bu işbirliği örnek olur ve Türkiye’nin birçok noktasında bu gibi ölçümler yaparız” diye konuştu.
Protokole göre, Kayseri’de rüzgar enerjisi potansiyeli uygun olan bölgelerin tespiti yapılacak. Uygun olan yerlere rüzgar enerjisi gözlem istasyonları kurulacak. Bir yıllık ölçüm sonunda uygun merkezlere de rüzgar santralleri yerleştirilecek.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/kayseri-ruzgarla-elektrik-uretecek_6283.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Yerinde bir karar, çok memnun oldum. Ülkemizde gecikmiş bir iş, bu konuda önderlik yapanlara teşekür ederim... YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!