Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kaz Dağları ‘Paramparça’ Olacak

Kaz Dağları eteklerinde bulunan Yenice’nin Kalkım beldesi Karaaydın köyü mevkiinde Kurşun-Çinko-Bakır-Gümüş-Demir Ocağı için “ÇED gerekli değildir” kararı verildi. Maden proje dosyasından “Yıllık kazı kapasitenin sağlanması için ortalama her gün patlatma yapılması ve bir patlatmada 36 delik patlatılması planlanmaktadır” denildi.

yapi.com.tr
Kaz Dağları ‘Paramparça’ Olacak

Evrensel'den Seçkin Sağlam'ın haberine göre, Karaaydın köyü mevkiinde CVK Maden İşletmeleri SAN. ve TİC. AŞ tarafından 1609.14 hektarlık sahada gerçekleştirilmesi planlanan kurşun-çinko-bakır-gümüş-demir ocağı kapasite artışı faaliyeti için “ÇED gerekli değildir” kararı verildi.

Proje dosyasında, “Yıllık kazı kapasitenin sağlanması için ortalama her gün patlatma yapılması ve bir patlatmada 36 delik patlatılması planlanmaktadır. Bir delikte kullanılan 35 kg ANFO’nun ateşlenmesi için; 2 kg dinamit, 1 adet elektrikli kapsül kullanılacaktır. Bir patlatmada toplam 365 delik patlatılacak olup; dinamit miktarı: 72 kg. ANFO miktarı: 1085 kg. patlatmada 30 milisaniyeli gecikmeli kapsüller kullanılacaktır. Sahada üretim faaliyetleri, açık işletme yöntemlerinden basamaklarda delme - patlatma ile gerçekleştirilecektir” denildi.

ETİKETLER: ÇED Kazdağları
http://www.yapi.com.tr/haberler/kaz-daglari-paramparca-olacak_142902.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!