Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Kaz Dağları'nda Tapu Tehdidi

Kaz Dağları'nda Büro Nöbeti

Küçükkuyu Bahçedere Köyü'nde maden çıkarmak için başlatılan sondaj çalışmalarına karşı çıkmak ve yöre halkını gelişmeler hakkında bilgilendirmek amacıyla kurulan 'Kaz Dağları'nı Koruma Girişimcileri' grubu tarafından, Küçükkuyu'da irtibat bürosu açıldı.

Radikal Gazetesiüçükkuyu Bahçedere Köyü'nde maden çıkarmak için başlatılan sondaj çalışmalarına karşı çıkmak ve yöre halkını gelişmeler hakkında bilgilendirmek amacıyla kurulan 'Kaz Dağları'nı Koruma Girişimcileri' grubu tarafından, Küçükkuyu'da irtibat bürosu açıldı.

Büronun açılışında konuşan Aksoy, 17 belediye tarafından 'Kaz Dağları ve Madra Dağı Belediyeler Birliği'nin kurulduğunu belirterek, İDA -MADRA Çevre Platformu'nun kurulması kararının alındığını ve en kısa zamanda örgütlenme çalışmalarına başlanacağını söyledi.

Açılışta vatandaşlar adına söz alan Melahat Uyan, kendisinin Karadenizli olduğunu, ancak buraya yaşamaya geldiğini belirterek, "Benim havamı suyumu kimse elimden alamaz" dedi. Her gün bir gönüllünün nöbet tutacağı irtibat bürosunda, basında çıkan Kaz Dağları ile ilgili haberler arşivlenecek, konuyla ilgili bilgi isteyenler aydınlatılacak ve maden sahası gezdirilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kaz-daglarinda-buro-nobeti_57478.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!