Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kaz Dağları'nda Tapu Tehdidi

Kaz Dağları'nda kısa süre önce hazine müfettişlerinin inceleme yaptığı köylerde, köylülere ait tarlalar hakkında tapu iptali davaları açılmaya başlandı. Davaların altın madeni arama çalışmalarına tepkilerin başladığı sürece rastlaması, dikkat çekici bulundu.

Cumhuriyet EGEb>Kaz Dağları'nda kısa süre önce hazine müfettişlerinin inceleme yaptığı köylerde, köylülere ait tarlalar hakkında tapu iptali davaları açılmaya başlandı. Davaların altın madeni arama çalışmalarına tepkilerin başladığı sürece rastlaması, dikkat çekici bulundu.

Ayvacık Çetmibaşı ve Adatepebaşı köylülerine ait tarlaların, orman arazisi olduğu savlanıyor. Köy sınırlarına altın madencilerini sokmama kararı alan Bahçedere gibi Çetmibaşı ve Adatepebaşı köylüleri de bu yönde kararlılıklarını bildirmişti. Hazine müfettişlerinin Ankara'ya dönüşü sonrası açılan tapu iptal davaları köylülerde şaşkınlık yarattı.

Altın madeni arama bölgelerinde açılan tapu iptal davaları karşısında ne yapacağını bilemeyen köylüler, yargısal süreçte haklarını arayacaklarını ve tarlaların kendilerine dedelerinden kalma miras olduğunu söylediler. Köylüler, bölgedeki menkullerin her birinin yüzyılı aşkın yerleşik düzende oturan atalarından kendilerine kaldığını ve yıllardır da tarlalarla ilgili devlete düzenli vergi ödediklerini savundular.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kaz-daglarinda-tapu-tehdidi_57631.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!