Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kazaları Azaltmak İçin Ağaçlı Duble Yol

Karayollarının ağaçlandırılmasına ilişkin protokol, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu tarafından imzalandı. Bakan Eroğlu, karayollarında yapılacak ağaçlandırma ile kazaların azalacağını, araçlardan çıkan gürültü ve emisyonların tutulacağını ifade etti.

Zaman Gazetesi/Gürhan Savgı
Kazaları Azaltmak İçin Ağaçlı Duble Yol

arayollarının ağaçlandırılmasına ilişkin protokol, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu tarafından imzalandı. Bakan Eroğlu, karayollarında yapılacak ağaçlandırma ile kazaların azalacağını, araçlardan çıkan gürültü ve emisyonların tutulacağını ifade etti. Milli Ağaçlandırma Seferberliği kapsamındaki protokolün imza töreni, Karayolları Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirildi. Protokol uyarınca yeşillendirme çalışmalarına öncelikle duble yollar ve şehir girişlerinden başlanacak. Son yıllarda yapılan 15 bin kilometre duble yolda kilometre başına bin ağaç dikilecek.

Bakan Yıldırım, küresel ısınmanın getirdiği iklim değişikliklerinin olumsuz etkilerinin önlenmesi, seyahat güvenliğinin artırılması, göze hoş gelen seyahat ortamlarının oluşturulması ve gürültü kirliliğinin önlenmesi amacıyla karayollarında ağaçlandırma yapılacağını söyledi. Bakan Eroğlu da, Birleşmiş Milletler'in ağaçlandırma çalışmalarında Türkiye'yi dünyada üçüncü seçtiğini kaydederek, tüm kurum ve kuruluşların seferberliğe katkıda bulunacağını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kazalari-azaltmak-icin-agacli-duble-yol_58131.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!