Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kazan’a Disneyland

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Eskişehir Yolundaki Aşağı Yurtçu-Ballıkuyumcu mevkiinde 3 milyon metrekarelik alanda kurulması planlanan Disneyland’ın yerini değiştireceklerini duyurdu.

Yeni Şafak Gazetesi
Kazan’a Disneyland

nkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Eskişehir Yolundaki Aşağı Yurtçu-Ballıkuyumcu mevkiinde 3 milyon metrekarelik alanda kurulması planlanan Disneyland’ın yerini değiştireceklerini duyurdu. Gökçek, “İstanbul yolu üzerinde bulunan Susuz köyü ile Kazan arasında Hazine’ye ait olan geniş bir arazi üzerine yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

Başkan Gökçek, Disneyland projesinin daha önce Eskişehir yolundaki Ballıkuyumcu mevkiine yapılmasının planlanlandığını ancak İstanbul yolunu daha uygun gördüklerini belirterek, yer değişimine gittiklerini söyledi. Gökçek,”Disneyland’ın İstanbul yolunda olmasının Eskişehir yoluna nazaran çok daha faydalı olması düşünülürek Eskişehir yolundan vazgeçildi. Yeni yapılacak alan Susuz köyü ile Kazan ilçesinin arasındaki Hazine’ye ait olan geniş bir arazi üzerine yapılacak. Arsa spekülasyonlarını önlemek için yerini net olarak söylemiyoruz” ifadelerinde bulundu.

İnşaatı TOKİ üstlenecek
Hollywood’un büyük film şirketlerinden ve dünyanın sayılı eğlence parkı sahiplerinden olan Paramount Pictures, yeni yatırım için Ankara’yı tercih etti. Şirket, Ankara’da, dev bir eğlence parkı kurmak için Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) yatırım teklifi getirdi. Paramount Pictures’ın yaklaşık bir yıl önce getirdiği, Disneyland benzeri “tema parkı” kurma konusundaki görüşmeler son aşamaya gelindi. TOKİ’nin 20 bin konutluk proje geliştirdiği Eskişehir Yolundaki Aşağı Yurtçu-Ballıkuyumcu mevkiinde 3 milyon metrekarelik alanda kurulması planlanan tema parkının İstanbul yolu üzerinde bulunan Kazan ilçesi ve Susuz köyü arasında yapılacak. Öte yandan yatırım tutarının yaklaşık 1 milyar dolar olduğu ifade edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kazana-disneyland_47959.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!