Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kazdağları İçin Bakanlığa Çağrı

Kazdağı Otelleri Derneği (KAZOD), Kazdağları’nın "eko turizm odaklı koruma ve gelişme bölgesi" ilan edilmesi için seferberlik başlattı. Bir bölümü Çanakkale bir bölümü Balıkesir sınırlarında kalan doğa harikasını korumak için el ele veren derneğe üye 27 otelin sahipleri ve sorumluları, Küçükkuyu’da bir araya geldi.

Milliyet Gazetesi
Kazdağları İçin Bakanlığa Çağrı

Kazdağı Otelleri Derneği (KAZOD), Kazdağları’nın "eko turizm odaklı koruma ve gelişme bölgesi" ilan edilmesi için seferberlik başlattı. Bir bölümü Çanakkale bir bölümü Balıkesir sınırlarında kalan doğa harikasını korumak için el ele veren derneğe üye 27 otelin sahipleri ve sorumluları, Küçükkuyu’da bir araya geldi. KAZOD Başkanı Mehmet Öngen, dernek olarak önceliklerinin, üye otellerin çıkarlarının değil, ismini aldıkları Kazdağları’nın korunması olduğunu söyledi.

Kontrollü gelişme şart

Tek başına korumanın çözüm olmadığını, asıl önemli olanın korurken kontrollü gelişmenin de sağlanması olduğunu belirten Öngen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Kazdağları’nı 2013 yılı gelişim bölgesi kapsamına almadığını, amaçlarının, bu büyük eksikliğin giderilmesi olduğunu kaydetti. Mehmet öngen, belirli bir kalite paydasında buluşan üye otellerin ciddi ve özverili çalışmalarıyla KAZOD’un her geçen gün gücünü ve bölgedeki ağırlığını hissettirdiğini ifade etti.

Dışlanarak yapılamaz

Öngen, eko turizm odaklı koruma ve gelişim bölgesi ilan edilmesini istedikleri Kazdağları markasının, ulusal ve uluslararası ölçekte ülkemize yarar ve saygınlık katacağını bildirdi. KAZOD’un temel hedefinin Kazdağları’nı korumak, korurken yöre halkının kalkınmasını sağlamak olduğunu sözlerine ekleyen Mehmet Öngen, "Eko turizm, yöre halkı dışlanarak başarılamaz. Kazdağları’nı gelecek kuşaklarımızın da bilmesini istiyoruz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kazdaglari-icin-bakanliga-cagri_66965.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!