Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Keçiler Üstgeçitten Yayalar Çevre Yolundan

Konya'nın Çataltömek mahallesinde otlamaya gidip gelen keçiler üst geçidi kullanırken, vatandaşlar, tehlikeyi göze alarak çevre yolundan geçiyor. Maha

Akşam Online/19.07.2002onya'nın Çataltömek mahallesinde otlamaya gidip gelen keçiler üst geçidi kullanırken, vatandaşlar, tehlikeyi göze alarak çevre yolundan geçiyor. Mahalle sakinlerinden Ahmet Topbaş'ın 11 keçisi, çevre yolunun karşısında bulunan otlaklara, trafik akışını bozmadan ulaşabilmek için üst geçitten geçiyor.

Köyden getirdiği 4 keçinin 2 yıl içinde çoğalarak 11'e yükseldiğini belirten Topbaş, 'Keçileri otlatmaya götürürken çevre yolundan geçen kamyonların çarpmasından korttuğum ve olası bir kazaya meydan vermemek için onları üst geçitten bir kaç kez geçirmiştim. Bunu alışkanlık haline getiren keçiler, şimdi kendiliklerinden üst geçidi kullanır duruma geldiler' dedi.

'Bu geçidi neredeyse sadece bizim keçiler kullanıyor' diyen Topbaş, mahalle halkının keçilerinden ders almasını isteyerek, 'Keçilere bile üst geçidi kullanmayı öğrettik, fakat halkımıza bir türlü bu alışkanlığı kazandıramadık' diye yakındı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/keciler-ustgecitten-yayalar-cevre-yolundan_1057.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!