Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Keçiören’in ‘Cam Duvarları’ Birçok Belediyeye Örnek Oldu

1997 yılında hizmete açılan Keçiören Belediyesi hizmet binasının birimlerinin duvarlarının camdan olması birçok belediyeye örnek oldu. Alanya, Kara

Zamanb>1997 yılında hizmete açılan Keçiören Belediyesi hizmet binasının birimlerinin duvarlarının camdan olması birçok belediyeye örnek oldu. Alanya, Karatay ve Seyhan belediyelerinde de birimlerin duvarları cama çevrildi.

Keçiören Belediyesi hizmet binasının birimlerinin duvarlarının camdan olması birçok belediyeye örnek oldu. Türkiye’de ilk kez belediye birimlerinin duvarlarını camdan yapan Keçiören Belediyesi’ni ziyaret edip de kendi belediyelerinde uygulayan başkanlar var. Antalya Alanya, Konya Karatay ve Adana Seyhan belediyeleri bunlardan bazıları.

1997 yılında hizmete giren belediye binası, birçok ilki de bünyesinde barındırıyor. Türkiye’nin en büyük belediye hizmet binası olma özelliğini elinde bulunduran belediye hizmet binası, Türkiye’de ilk defa iç bölümlerinde duvar bulunmayan şeffaf bina olma özelliği taşıyor. 33 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip olan ve geleneksel Türk–İslam sanatlarının modern teknolojiyle bütünleştiği hizmet binasının Fatih ve Kanuni adında iki ana giriş kapısı bulunuyor. Türkiye’de en büyük sorunun yolsuzluk olduğunu ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Yolsuzluk da kapalı kapılar ardında yapılıyor. Cam bölmeler olduğu zaman herşey vatandaşın gözü önünde cerayan etmesi nedeniyle illegal işler çevrilmiyor. Bu da vatandaşa güven veriyor. Vatandaştan saklanacak bir yanımız yok, zaten belediye de halkındır. Çünkü herşey ortada cereyan ediyor.” dedi. Belediye başkanlığı öncesinde ticaretle uğraşırken belediyedeki işleri sırasında üçüncü sınıf vatandaş muamelesine uygulandığını aktaran Altınok, bunu aşmak için birkaç basit yöntem uyguladıkların bildirdi. Vatandaşların belediyedeki işlerini birkaç dakika içinde hallettiğini anlatan Altınok, “Bugün git yarın gel demiyoruz. İşler zamanında bitiriliyor. Ayrıca her taraf camdan olduğu için içeride ne olup bittiğini de vatandaşlar görebiliyor.” diye konuştu. Vatandaşlara vergilerini öderken sınırsız pasta ve çay ikramı yapıldığını dile getiren Altınok, şöyle devam etti: “Vatandaşlara kamu kurumlarının kendi kurumları olduğunu hatırlatmak istedik. Etkili de oldu. Vatandaşlar artık çekinerek belediyeye gelmiyor.”

“Belediye binamızın yapılmadan önce dört ayrı hizmet binamız vardı. Bunların büyük bölümü kiralıktı. Dört farklı yerden hizmet verildiği için hizmet bütünlüğü yoktu. Bu hem hizmet verme hem de hizmet almada maliyetleri artırıyordu.” diyen Altınok, bütün birimleri toplandığı ve şu an Türkiye’nin en büyük olan belediye hizmet binasını yaptıklarını kaydetti. Şeffaflığın kurumsallaşarak kalıcı hale getirilmesi gerektiğini ifade eden Altınok, birimleriin duvarlarını camdan yaparak il adımı attıklarını belirtti. Bunu uygulayan ilk belediye oldukları vurgulayan Altınok, “Belediye binamızı ziyaret edip de kendi belediyelerinde uygulayan başkanlar var. Antalya Alanya, Konya Karatay ve Adana Seyhan belediyeleri bunlardan bazıları.” açıklamasında bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/keciorenin-cam-duvarlari-bircok-belediyeye-ornek-oldu_8246.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!