Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kemeraltı'nda Gece Mesaisi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Kemeraltı Cephe Düzenlemeleri Projesi'nin 3. etabı da son aşamaya geldi. Çarşıdaki alışverişin etkilenmemesi için çalışmalar gece sürdürülüyor. Düzenleme çalışmaları çerçevesinde çarşı, orijinal görünümüne kavuşmaya başladı.

Yeni Asır Gazetesi
1 Kemeraltı'nda Gece Mesaisi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Kemeraltı Cephe Düzenlemeleri Projesi'nin 3. etabı da son aşamaya geldi. Çarşıdaki alışverişin etkilenmemesi için çalışmalar gece sürdürülüyor. Düzenleme çalışmaları çerçevesinde çarşı, orijinal görünümüne kavuşmaya başladı. Kemeraltı'ndaki mimari ve kültürel özelliği olan yapıların cephelerini restore ederek bir düzene kavuşturan projenin ilk etabı, Eylül 2007'de başlamıştı.

3. etapta, Anafartalar Caddesi'nin 190 metre uzunluğundaki bölümü ele alındı. Toplam 101 parseli kapsayan çalışma, kuzeyde 875 Sokak ile güneyde 919 Sokak köşesinden Havra Sokağı'na kadar olan bölümle sınırlandırıldı. Dokunun karakterini bozan eklentiler kaldırıldı, sıva ve boyaları özgün yapısına uygun biçimde yenilendi. Cumba, kepenk ve doğrama gibi ahşap yüzeyler onarıldı. Yönetmeliğe uygun ölçülerde reklam panoları asıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kemeraltinda-gece-mesaisi_67313.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Yapılan çalışmaları keyifle izliyor,İZMİR B.ŞEHİR BELEDİYESİNİ bu çalışmadan ötürü tebrik ve takdir ediyorum.Tarihimizi korumak hepimizin görevi. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!