Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kemeraltı'nın Üstü Örtülecek

Cephe düzenlemesi çalışmalarında 3. etapa geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, diğer yandan da çarşının standartlarını yükseltecek arayışlarını sürdürüyor. Güneş ve yağmur gibi doğal koşullara dayalı olumsuz faktörlerin denetim altına alınması ve yaya mekanlarının gerektirdiği çağdaş donatılara ilişkin yeni tasarım önerilerinin üretilmesi amacıyla

Yeni Asır GazetesiTarihi Kemeraltı Çarşısı'nı yeniden bir cazibe merkezi haline getirmek ve eski günlerine döndürmek üzere başlattığı cephe düzenlemesi çalışmalarında 3. etapa geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, diğer yandan da çarşının standartlarını yükseltecek arayışlarını sürdürüyor. Güneş ve yağmur gibi doğal koşullara dayalı olumsuz faktörlerin denetim altına alınması ve yaya mekanlarının gerektirdiği çağdaş donatılara ilişkin yeni tasarım önerilerinin üretilmesi amacıyla yarışma düzenlendi.

HEPSİ ETKİLEYİCİ

Kemeraltı Çarşısı Üst Örtü ve Kent Mobilyaları Ulusal Fikir Yarışması'na 41 eser katıldı. Yüksek Mimar Cem Açıkkol başkanlığında toplanan jüri üyeleri, ilk kez bir araya gelerek katılan eserleri incelemeye başladı. Jüri daha sonra projenin uygulanacağı çarşıyı da gezerek incelemesini sürdürdü. Önümüzdeki günlerde tamamlanacak değerlendirmelerin ardından 8 projenin ödül alacağı açıklandı.

ÇİFTE ELEME

Kemeraltı'nda inceleme yapan jüri başkanı Cem Açıkkol, çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

"Yarışma, jüri tarafından seçilen üç bölgede gerçekleşti. Her jüri üyesi tek başına inceleme yapacak. Birinci elemeyi geçen projelerin ardından ikinci eleme yapılacak. Gerekirse 3. eleme de yapıldıktan sonra 8 proje finale kalacak. Yarışmada 8 ödül var. 8 eşdeğer proje, Kemeraltı'nda sergilenerek, halkın beğenisine sunulacak. Kullanıcıların da en beğendiği tipler ortaya çıktıktan sonra, bu güzel çarşımızın üst örtü sorunu, belediyemizin yapacağı uygulamayla en güzel şekilde giderilecek."

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kemeraltı Çarşısı Üst Örtü ve Kent Mobilyaları Ulusal Fikir Yarışması, 7 Ağustos 2008'de açıklanacak. 6 Eylül'de İzmir Uluslararası Fuarı'nda serginin açılışı yapılacak ve ödül töreni gerçekleştirilecek. Sergi, 14 Eylül'e kadar açık kalacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kemeraltı'nı eskiden olduğu gibi cazip hale getirmek için başlatılan bu çalışmanın amacına ulaşacağına inandığını söyledi. Kocaoğlu, "Turistik açıdan da İzmir'in önemli bir mekanı olan Kemeraltı'nın üstü örtülecek. En güzel projeleri mutlaka değerlendireceğiz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kemeraltinin-ustu-ortulecek_62909.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!