Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kemerburgaz'a Üniversite Kurulacak

Maliye Bakanlığı, Mimar Sinan'ın Kemerburgaz'da 1562 yılında tamamladığı Mağlova Kemeri'nin yanına üniversite yaptırmak için ihale açtı.

Milliyet Gazetesi/Fehim GENÇ
Kemerburgaz'a Üniversite Kurulacak

aliye Bakanlığı, Mimar Sinan'ın Kemerburgaz'da 1562 yılında tamamladığı Mağlova Kemeri'nin yanına üniversite yaptırmak için ihale açtı. Kemer Country, İstanbul İstanbul Evleri, Mesa Kemer Evleri gibi milyon dolarlık lüks villalara ev sahipliği yapan Kemerburgaz'da yer alacak üniversite, 400 bin metrekare alan üzerine kurulacak.

İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından açılan 'ön izin ihalesi'ne göre, ihaleyi kazanan firma, üniversite kurmak amacıyla öncelikle bu taşınmazın tescil, ifraz, tevhit, terk ve benzeri işlemlerini yaptıracak.

Firma ayrıca, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ve diğer yetkili birimlerden gerekli izinleri alacak. İmar planını yaptırıp, uygulama projelerini hazırlatarak yetkili birimlere onaylatacak. Üniversitenin kurulması için yetkili birimlerden gerekli tüm izinleri alacak.

Araziyi çeşitli büyüklüklerde işgal eden 15 kişiye Eyüp 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan tescil davası ise sürüyor. Davanın Hazine aleyhine sonuçlanması halinde ön izin alan firma, Maliye'den hiçbir hak ve tazminat talebinde bulunamayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kemerburgaza-universite-kurulacak_55605.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!