Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kent İş Merkezi’nde Sona Yaklaşıldı

1992 Erzincan depreminin ardından 1995 yılında İller Bankası tarafından ihalesi yapılan ve 1994 birim fiyatları ile 65 milyar lira keşif bedeli bul

Zamanb>1992 Erzincan depreminin ardından 1995 yılında İller Bankası tarafından ihalesi yapılan ve 1994 birim fiyatları ile 65 milyar lira keşif bedeli bulunan Erzincan Belediyesi Kent İş Merkezi’nde 3 yıllık duraklamanın ardından yeniden çalışmalar başladı.

İller Bankası tarafından yapımı sürdürülen iş merkezine şu ana kadar 4.5 trilyon para harcandı. Yapımı yılan hikayesine dönen 4 katlı iş merkezi çok amaçlı olup, kafeteryasından restoranına, oyun ve eğlence merkezlerinden bürolara, otoparkından masaj odalarına kadar birçok işyerini bünyesinde bulundururken, 16 bin 124 metrekarelik alana sahip. Belediye Kent İş Merkezi’nde yapım çalışmaları son aylarda hız kazanırken, çevresi alüminyum kaplama ile kapatılan binanın bazı kolonlarındaki beton dökükleri ve kolonların içerisinden çıkan demirlerin kaplama altında kalması vatandaşların tepkisine neden oluyor. Erzincan Belediye Başkan yardımcısı Bircan Ekinci, iş merkezini İller Bankası yaptığı için kolonlar ve demirler hakkında gerekli izahatın İller Bankası yetkilileri tarafından açıklanması gerektiğini belirterek, “İş merkezi inşaatının 2 yıl gibi bir süre durmasının en önemli sebebi, Erzincan Oteli ve Kent İş Merkezi’nin müteahhiti ve ödeneği aynı olduğu için biz önceliği otelden yana kullandık ve bu nedenle işmerkezinin inşaatı iki yıl durdu. 2004 yılı ödeneği yeterli olursa iş merkezi tamamlanacaktır.” dedi. İller Bankası yetkilileri ise, “Binada herhangi bir proje hatası ve eksiklik yoktur. Bina bizim garantimizde ve sağlam olarak yapılmaktadır. Endişelenecek hiçbir durum yoktur.” ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kent-is-merkezinde-sona-yaklasildi_7717.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!