Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kent Masalları İstanbul Sanat Fuarı'nda

TÜYAP-Tüm Fuarcılık tarafından, 31 Ekim-8 Kasım 2009 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece'de düzenlenecek ARTİST 2009/19. İstanbul Sanat Fuarı bugün açılıyor. Bu sene yurtiçi ve yurtdışından 100 sanat galerisi ve sanat kurumunun katılacağı İstanbul Sanat Fuarı, dokuz gün süresince birbirinden önemli sergilere ev sahipliği

Akşam Gazetesi
Kent Masalları İstanbul Sanat Fuarı'nda

TÜYAP-Tüm Fuarcılık tarafından, 31 Ekim-8 Kasım 2009 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece'de düzenlenecek ARTİST 2009/19. İstanbul Sanat Fuarı bugün açılıyor. Bu sene yurtiçi ve yurtdışından 100 sanat galerisi ve sanat kurumunun katılacağı İstanbul Sanat Fuarı, dokuz gün süresince birbirinden önemli sergilere ev sahipliği yapacak.

50. sanat yılını kutlayacak olan Muhsin Kut sergisi, Artrium Sanatevi'nin düzenleyeceği 'Bedri Rahmi 100. Yıla Doğru...' sergisi, 97 bağımsız sanatçı, 18 sanatçı grubu ve 265 katılımcıyla açılacak Alternatif Platform Büyük Sanat Buluşması/İnisiyatifler Sergisi,  216- 'Sistem Arızası' sergisi gibi etkinlikler fuar boyunca takip edilecek.

Boyalar ve kent kargaşası

Bir hafta boyunca sanatseverleri kucaklayacak olan İstanbul Sanat Fuarı'nda yer alacak bir sergiden bahsetmek istiyoruz ayrıca. Yağlı boya ile kent kargaşasını izleyiciyle buluşturan ressam Murat İrtem, pentür resmini destekleyen geleneksel keçe yöntemiyle yaptığı çalışmalarıyla da dikkat çeken bir sanatçı. İstanbul Sanat Fuarı'na Maltepe Sanat Merkezi ile katılan İrtem, 3. kişisel sergisini de fuarda açıyor. 'Kent Masalları' başlığı altında tuval üzerine yağlı boya ve keçe resimlerden oluşan sergi, günümüzün en önemli sorunlarından biri olan kentselleşmeye göndermeler yapıyor. Keçe resimlerde, malzeme yerine plastik değerler ön plana çıkıyor. Bu nedenle ilk bakışta boya duygusu veren keçe resimler, yakınlaştıkça dokunma hissi yaratıyor.

Hikayesinden çok boya ve sürüşün ön plana çıktığı resimlerde, renklerle ışık oyunları yaratılıyor. Kentler sadece kent değil aslında bir boya serüveni onun eserlerinde... Şehir ışıkları ve reklam panoları rengarenk bir dünya yaratıyor. Hızlı sürüşler ise kentin karmaşasını yansıtıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kent-masallari-istanbul-sanat-fuarinda_73926.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!