Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kent Meydanı Projesi'ne Onay

Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul 6 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, Gebze şehir merkezinin çehresini değiştirecek Gebze Tarihi Kent Merkezi Kentsel Tasarım Projesi'ni onayladı.

Yeni Şafak Gazetesi
Kent Meydanı Projesi'ne Onay

b>Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul 6 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, Gebze şehir merkezinin çehresini değiştirecek Gebze Tarihi Kent Merkezi Kentsel Tasarım Projesi'ni onayladı.

Prof. Dr. İsmet Ağaryılmaz başkanlığında toplanan Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun, önceki gün yapılan değerlendirme toplantısında 1/5000 - 1/1000 ve Uygulama Mimari Tatbikat Projeleri son şekliyle onaylandı.

Başkan Pehlivan´ın büyük önem verdiği ve yakından ilgilendiği Tarihi Kent Merkezi Kentsel Tasarım Projesi, Gebze'ye yeni vizyon kazandıracak, kentin çehresini değiştirecek bir proje olarak görülüyor. Gebze Tarihi Kent Merkezi'nde, Tarihi Çoban Mustafa Paşa Külliyesi yakın çevresi, Cumhuriyet Meydanı, Gebze Belediye Binası ve Çevresi, Eskiçarşı, Çarşı Hamamı ve Çeşmesi'ni kapsayan dev projenin Kurul tarafından onaylanmasıyla ihale safhasına gelinmiş oldu.

Gebze Kentsel Kimlik Kazanacak
Projenin Kurul tarafından son şekliyle onaylanmasıyla en zor ve uzun süren safhanın geçildiğini kaydeden Gebze Belediye Başkanı İbrahim Pehlivan, "Çoban Mustafa Paşa Külliyesi ve çevresinde 42 bin metrekarelik alanı kapsayan bu proje Gebze'ye değişim ve dönüşüm sürecinde gerçek anlamda yeni bir vizyon kazandıracak, Yeni Kent Kimliğinin tanımlama ve başlangıcı ve alanı olacaktır. Gebze hak ettiği Kentsel Kimlik seviyesini bu proje ile ileriye taşıyacak, bundan sonraki projelerin hazırlanmasında ve yapımında mihenk noktası olacaktır. Gebzelilere ve ülkemize hayırlı olsun" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kent-meydani-projesine-onay_51248.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!