Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kent Temizliğine Kadın Eli Değecek

Çankaya’nın temizlik kadrosunda artık kadınların da bulunacağını söyleyen Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, "Daha önce sadece erkeklerin çalıştığı bir alandı. Vardiyasının düzgün planlanması koşuluyla, kent temizliğini, kadın çalışanların da görev aldığı bir alan haline getireceğiz. 100 kadar kadın personelle temizlik ordumuzu güçlendirmeye

Hürriyet Gazetesi
Kent Temizliğine Kadın Eli Değecek

Çankaya’nın temizlik kadrosunda artık kadınların da bulunacağını söyleyen Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, "Daha önce sadece erkeklerin çalıştığı bir alandı. Vardiyasının düzgün planlanması koşuluyla, kent temizliğini, kadın çalışanların da görev aldığı bir alan haline getireceğiz. 100 kadar kadın personelle temizlik ordumuzu güçlendirmeye çalışacağız" dedi.

Çankaya Belediyesi’nin geçmiş dönemlerde temizlik işlerini bir dış kurum tarafından yürüttüğünü belirten Tanık, düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

"Çankaya’da 16 alt temizlik bölgesi var. Bunlardan ikisi merkez ağırlıklı Kızılay ve Maltepe bölgeleri. Diğerleri konut ağırlıklı bölgeler. Merkezin katı atık yönetimiyle konut alanlarınınki birbirinden farklı özellikler taşıyor. Önümüzdeki dönemde temizlik işlerinin teknolojik bakımdan geliştirilmesini hedefliyoruz. Öncelikle merkez bölgelerdeki çöpün doğrudan belediyemiz elemanlarınca alan dışına çıkarılması konusunda bir karar aldık. Bu süreç, 6 Ekim’den bu yana devam ediyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/kent-temizligine-kadin-eli-degecek_73898.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!